Perfekcyjna inauguracja sezonu w wykonaniu młodzików Siódemki!

Siódemka Huras Legnica wygrała 54:23 z Borem Joynext Oborniki Śląskie w meczu 1. kolejki Dolnośląskiej Ligi Młodzików. Nasza drużyna na starcie sezonu objęła prowadzenie w tabeli.

Młodzicy Siódemki Huras to aktualni mistrzowie Polski. W drużynie nie ma już 8 zawodników z rocznika 2007, którzy przeszli do wyższej kategorii wiekowej, do tego naukę w SMS-ie rozpoczął Kamil Skiba (dołączy do drużyny na rozgrywki na szczeblu centralnym), ale nie zmienia to faktu, że wciąż jest bardzo mocna i na pewno będzie się liczyć w walce o medale.

Pierwszy pokaz siły miał miejsce już na inauguację sezonu w Obornikach Śląskich. Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki zdeklasowali gospodarzy wygrywając różnicą 31 bramek !!! Na uwagę zasługuje strzelecka dyspozycja Patryka Mieleszczenki i Aleksa Kruszelnickiego – duet ten odpowiedzialny jest aż za 26 trafień!

Po dziesięciu minutach wygrywaliśmy 12:4 i wiadomo już było, że w zasadzie jest po meczu. Cieszę się, że szansę złapania minut wykorzystali młodsi zawodnicy, którzy weszli do zespołu w tej kategorii wiekowej – mówi trener Zygmunt Woźniczka.

Następny mecz Siódemka Huras rozegra w Legnicy, w sobotę 1 października (hala przy ul. Złotoryjskiej 144, godz. 10.00). Rywalem będzie Chrobry Głogów.

BÓR JOYNEXT OBORNIKI ŚLĄSKIE – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 23:54 (14:34)

SIÓDEMKA: Zemła, Kucharski, T. Taiwo – W. Będzikowski 2, Mieleszczenko 15, Grabowski 1, Wita 6, Młyńczak 8, B. Bielewicz 4, Wilczyński 6, A. Kruszelnicki 11, Tarnawski 1, Zieliński 1.