Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Wracamy na Lotniczą! W sobotę zagramy z Borem Oborniki Śląskie

Po czterech miesiącach Siódemka Miedź Huras zagra nareszcie przed legnicką publicznością. W sobotę 24 września podejmiemy w hali OSiR przy ul. Lotniczej 52 Bór Joynext Oborniki Śląskie. Początek meczu o godz. 18.30. Wstęp wolny!

Przed tygodniem na inaugurację sezonu Siódemka Miedź Huras wygrała w Poznaniu z tamtejszym Grunwaldem, ale czasu na świętowanie nie było zbyt wiele. Już w poniedziałek zaczęła się bowiem operacja „Bobry”, bo taki właśnie przydomek noszą nasi kolejni rywale.

Nasz skrzydłowy Michał Czarnecki na starcie sezonu jest w formie. W Poznaniu rzucił 11 bramek. FOT. e-legnickie.pl

W tygodniu pracowaliśmy głównie nad elementami, które nie do końca funcjonowały w Poznaniu. Drużynę z Obornik Śląskich znamy doskonale, wiemy na co ją stać. Jesteśmy do meczu dobrze przygotowani. Na pewno czeka nas trudna przeprawa, bo Bór to zespół grający na solidnym, pierwszoligowym poziomie – mówi trener Siódemki Miedź Huras Legnica, Tomasz Góreczny.

BÓR – LIGA CENTRALNA BYŁA BLISKO

Komplementy naszego szkoleniowca w stronę „Bobrów” nie są na wyrost. Drużyna z Obornik Śląskich to przecież mistrz grupy B I ligi poprzedniego sezonu. Bór dosłownie otarł się o Ligę Centralną. W turnieju barażowym w Warszawie zajął 3. miejsce za Olimpią Piekary Śląskie i Anilaną Łódź, tracąc awans bilansem bramek.

Trenerem Boru jest doskonale znany w Legnicy Artur Szabat, w przeszłości zawodnik naszego klubu. Jednym z liderów naszego sobotniego oponenta jest inny zawodnik z przeszłością w Siódemce – Piotr Piróg. To właśnie on tworzy z Kamilem Ramiączkiem groźny duet rozgrywających. Ramiączek jest zresztą pierwszą strzelbą „Bobrów”. Swoje strzeleckie możliwości potwierdził na inaugurację sezonu, kiedy to zaaplikował ŚKPR-owi Świdnica 9 bramek. Dodajmy, że Bór wygrał we własnej hali 34:29.

Zawodnicy Boru po zwycięstwie z ŚKPR Świdnica. FOT. Bór Joynext Oborniki Śl./Facebook

Analizując mocne strony naszego rywala należy wspomnieć jeszcze skutecznego w obronie, jak i ataku obrotowego Bartosza Żubrowskiego oraz jednego z najlepszych bramkarzy w I lidze, Patryka Więcka.

JAK RADZILIŚMY SOBIE Z BOREM?

Historia konfrontacji Siódemki z Borem napawa optymizmem. Od kiedy Bór pojawił się w I lidze, jeszcze z nim nie przegraliśmy. W przerwanym przez pandemię Covid-19 sezonie 2019/20 wygraliśmy przy Lotniczej 40:23. W kolejnej kampanii 2020/21 ograliśmy „Bobry” już dwukrotnie. W Legnicy 41:33, w Obornikach Śląskich 36:21. Z Borem regularnie mierzymy się w sparingach. Ostatni miał miejsce w sierpniu br. Zakończył się on naszą wygraną 39:33.

2. kolejka I ligi: Siódemka Miedź Huras Legnica – Bór Joynext Oborniki Śląskie | Sobota, 24 września | godz. 18.30 | Hala OSiR przy ul. Lotniczej 52 w Legnicy.

TRANSMISJA LIVE