Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Adrian Stachurski: „Wierzę, że w tym sezonie wrócimy do Ligi Centralnej”

Adrian Stachurski zaliczył kapitalny występ w sobotnim meczu z Borem Joynext Oborniki Śląskie. Nasz bramkarz był jednym z ojców zwycięstwa, popisując się wieloma udanymi interwencjami. Rozmawialiśmy z nim tuż po końcowej syrenie.

– Spodziewaliśmy się trudnego meczu, bo Bór to przecież drużyna, która wygrała tę ligę w poprzednim sezonie i była bardzo bliska awansu. Ale my musimy się odbić po spadku z Ligi Centralnej, musimy pokazać teraz klasę. Kontrolowaliśmy ten mecz od początku do samego końca. Nie było żadnych fajerwerków, ale takie było założenie. Mieliśmy zagrać swoje i zagraliśmy. Wyszedłem od pierwszej minuty, bo w sierpniowym sparingu z Borem pokazałem się z dobrej strony. Ta drużyna jak widać, chyba mi „leży”. Muszę przyznać, że myślałem, że o punkty będzie nam trudniej. O tamtym sparingu nikt z nas dziś nie rozmyślał, bo takie mecze o „pietruszkę” są nieistotne.

– Mamy za sobą mecze z dwoma silnymi rywalami. To dobrze, że mamy taki trudny termimarz. Dzięki zwycięstwom rywale nabiorą do nas respektu. Już myślimy o meczu w Zielonej Górze. AZS to ekipa, która w tym sezonie będzie się liczyć w walce o najwyższe lokaty w lidze. Jeśli wygramy, będziemy mieli komfortową sytuację już na początku rozgrywek.

– W poprzednim sezonie przegraliśmy wiele meczów, co wpływało na nasze morale. Teraz rozpoczęliśmy sezon od dwóch zwycięstw. W szatni jest bojowa atmosfera. Tworzymy naprawdę zgrany team, jesteśmy głodni kolejnych punktów. Wierzę, że w tym sezonie wrócimy do Ligi Centralnej.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)