Trenerzy po meczu AZS Zielona Góra – Siódemka Miedź Huras Legnica

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała na wyjeździe 29:25 z AZS Zielona Góra i w tym sezonie pozostaje niepokonana. Mamy dla Was wypowiedzi szkoleniowców obu drużyn, Tomasza Górecznego i Ireneusza Łuczaka.

TOMASZ GÓRECZNY (Siódemka): – W pierwszej połowie wyciągnęliśmy do gospodarzy rękę popełniając mnóstwo błędów. Byliliśmy zespołem lepszym, wydawało się, że kontrolujemy mecz, a na przerwę schodziliśmy z dwoma bramkami na minusie. W przerwie powiedziałem chłopakom, że mają grać tak, jak na początku spotkania – mocno w obronie i kontra. AZS dołożył do tego kilka niewymuszonych błędów i opanowaliśmy sytuację. Chwała moim zawodnikom za koncentrację i ambicję.

To był nasz najsłabszy mecz w tym sezonie, jeśli chodzi o grę w ataku. Popełniliśmy dziś kilka błędów, które nie przystoją drużynie z aspiracjami na Ligę Centralną. Słabszy występ musiał nas jednak kiedyś dopaść i fajnie, że mimo tego, wygraliśmy na trudnym terenie. Tak jak się spodziewałem, w Zielonej Górze mieliśmy trudną przeprawę.

IRENEUSZ ŁUCZAK (AZS): – Graliśmy z mocnym i doświadczonym przeciwnikiem, daliśmy z siebie wszystko, ale nie wystarczyło. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, ale zabrakło nam doświadczenia i zimnej krwi, bo w decydujących fragmentach meczu popełniliśmy kilka prostych błędów. Z pewnością mecz mógł się kibicom podobać. Z gry mojego zespołu jestem zadowolony, z wyniku oczywiście nie, ale powiedziałem chłopakom, że mamy jeszcze rewanż w Legnicy i tam możemy się na Miedzi odkuć.