Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Juniorzy rozpoczynają sezon. Pierwszym rywalem Chrobry Głogów

W środę 5 października sezon 2022/23 zainaugurują juniorzy Siódemki Huras Legnica. Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego zmierzą się z Chrobrym Głogów. Mecz zostanie rozegrany w hali OSiR przy ul. Lotniczej 52 o godz. 16.00. Wstęp wolny.

W tym sezonie w Dolnośląskiej Lidze Juniorów rywalizuje tylko pięć drużyn. Poza Siódemką Huras i Chrobrym – dwie ekipy SMS Zagłębie Lubin oraz Żagiew Dzierżoniów. Przed tygodniem rozegrana została pierwsza kolejka spotkań, bez udziału Siódemki Huras, która pauzowała. Nasz najbliższy rywal – Chrobry rozpoczął rozgrywki od domowej wygranej z Żagwią 34:29.

Przypomnijmy. Mistrz Dolnego Śląska uzyska bezpośredni awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Drugi uczestnik rozgrywek centralnych zostanie wyłoniony w barażach z udziałem drużyn, które posiadają zawodników w SMS-ach.

W sezonie 2021/22 nasi juniorzy zdobyli tytuł wicemistrza województwa dolnośląskiego, a w mistrzostwach kraju dotarli aż do turnieju finałowego (FINAL FOUR). Zajęli w nim 4. miejsce.