Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Gramy u siebie z Olimpem Grodków – podtrzymać zwycięską serię!

Siódemka Miedź Huras Legnica podejmie Olimp Grodków. Mecz 4. kolejki grupy B I ligi w sobotę 8 października o godz. 18.30 w hali OSiR przy ul. Lotniczej 52. Wstęp wolny!

Nasza drużyna do konfrontacji z Olimpem Grodków podejdzie w dobrych nastrojach. Po trzech kolejkach kwalifikujemy się bowiem kompletem punktów, a zwycięstwo w Zielonej Górze po meczu, w którym mieliśmy swoje problemy, tylko scementowało zespół.

UMIEJĘTNIE WEJŚĆ W BUTY FAWORYTA!

– Naszym celem jest awans do Ligi Centralnej więc nie możemy sobie pozwolić na wpadki we własnej hali. Niezależnie z kim się mierzymy – nie zostawia wątpliwości rozgrywający Siódemki Miedź Huras, Filip Kruszelnicki.

Trzy kolejne zwycięstwa to nie jedyny powód do zadowolenia. Do pełnego zdrowia dochodzą bowiem wspomniany Filip Kruszelnicki oraz Mateusz Słowikowski. Obaj zagrali już przed tygodniem w Zielonej Górze tym samym powiększając trenerowi Tomaszowi Górecznemu pole manewru na rozegraniu.

– Jesteśmy faworytem meczu z Olimpem, ale na pewno nie mamy zamiaru lekceważyć przeciwnika. Tym bardziej, że ekipa z Grodkowa bardzo dobrze rozpoczęła sezon i przyjedzie do Legnicy z zamiarem sprawienia niespodzianki – ostrzega szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras.

OLIMP – REWELACJA POCZĄTKU SEZONU

Olimp Grodków to ekipa z którą o ligowe punkty przez ostatnią dekadę mierzyliśmy się wielokrotnie. „Olimpijczycy” zwykle walczyli o utrzymanie w I lidze, przytrafił się też im spadek do II ligi. Z konfrontacji z tym rywalem mamy dobre wspomnienia, bo zdecydowana większość meczów kończyła się naszymi zwycięstwami. Tak też było, gdy po raz ostatni rywalizowaliśmy z Olimpem w sezonie 2020/21 – W Legnicy wygraliśmy 36:27, w Grodkowie 39:27. A więc lekko, łatwo i przyjemnie.

Tyle że, Olimp dziś jest zdecydowanie mocniejszą ekipą. Sygnał ostrzegawczy wysłał już w poprzedniej kampanii, którą zakończył nie w dolnych rejonach tabeli, a na 6. miejscu. Latem w Grodkowie doszło do zmian kadrowych, które drużynie wyszły na dobre. Wymieniono bramkarzy – do Śląska Wrocław odszedł Marcin Dytko a Jędrzej Stroński nie wznowił treningów. Z kolei do Orlen Upstream Przemyśl przeniósł się obrotowy Janusz Wandzel.

TRANSFERY W GRODKOWIE

Nowi bramkarze Olimpu to Xavier Drojma (ostatnio Gwardia II Opole) i Jan Braciszewicz (SPR Oleśnica). Inne nowe twarze to: Igor Kasperski, Maciej Majewski (obaj Bór Oborniki Śląskie), Mateusz Wiśniowiecki (powrót po kontuzji) i Michał Niewiadomski (OSiR Komprachcice). Macieja Majewskiego legniccy kibice powinni dobrze pamiętać. To rozgrywający, który występował w juniorskich drużynach Siódemki, sięgając z nią po medale mistrzostw kraju.

Efekty zmian chyba przerosły oczekiwania działaczy i trenerów. Olimp wszedł w sezon z przytupem – na dzień dobry odprawił z kwitkiem Trójkę Nowa Sól (32:30), wygrał w Lesznie z Realem-Astromal (30:29), a w minionej kolejce zwyciężył po karnych w Świdnicy (32:32, 3:2). Po trzech seriach spotkań „Olimpijczycy” z 8 punktami na koncie zajmują w tabeli 3. miejsce. Tak wysoko w ligowej hierarchii drużyna ta dawno już nie była.

4. KOLEJKA I LIGI (GRUPA B): SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – OLIMP GRODKÓW | SOBOTA 8 PAŹDZIERNIKA | HALA OSiR, LOTNICZA 52 | GODZ. 18.30 | WSTĘP WOLNY.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl), Fotografia Janusz Pasieczny/Facebook UKS Olimp Grodków