Zwycięstwo na inaugurację. Juniorzy Siódemki Huras lepsi od Chrobrego

Siódemka Huras Legnica wygrała 40:29 z Chrobrym Głogów w swoim pierwszym meczu Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Zwycięstwo podopiecznych trenera Piotra Będzikowskiego nie podlegało dyskusji, choć pierwsze minuty wcale na to nie wskazywały.

Siódemka w mecz weszła źle. To głogowianie byli drużyną lepszą, a przede wszystkim skuteczniejszą. Chrobry rozpoczął od prowadzenia 3:0, a po 10 minutach wygrywał już 6:2, co zwiastowało falstart naszej drużyny. Ale wówczas podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego przebudzili się – rzucili sześć bramek z rzędu i w 16 min. wygrywali już 8:6! To był przełomowy moment meczu.

Po 23 min. Siódemka odskoczyła na dystans ośmiu trafień (16:8) i stało się jasne, że nic złego w środowy wieczór już się jej nie przytrafi. W drugiej połowie nasz zespół kontrolował wydarzenia na parkiecie i finalnie wygrał 40:29. Najskuteczniejszym zawodnikiem Siódemki był Bartosz Król – autor 11 bramek. Skutecznością błysnął też Łukasz Szporko, który mecz zakończył z dorobkiem 7 trafień.

Następny mecz nasi juniorzy rozegrają w czwartek 13 października (godz. 15.30), na wyjeździe z SMS Zagłębie II Lubin.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – CHROBRY GŁOGÓW 40:29 (19:11)

SIÓDEMKA: Socha, Zembrzycki, Tabisz – Kosiorowski 5, Drążek 2, Świrski 3, Wołowiec 2, Ł. Szporko 7, Niziołek 1, Król 11, Łukawski 3, Zapert 6. Karne: 0/0. Kary: 10 min.

PRZEBIEG MECZU: 1:3 (5), 2:6 (10), 8:6 (15), 13:7 (20), 17:8 (25), 19:11 (30), 23:14 (35), 27:17 (40), 28:20 (45), 30:23 (50), 34:25 (55), 40:29 (60).