Rzuty karne w II lidze. Rezerwy Siódemki Miedź Huras z jednym punktem

Siódemka Miedź Huras II Legnica stoczyła zacięty bój z jednym faworytów południowo-zachodniej II ligi, Żagwią Dzierżoniów. Niedzielny mecz zakończył się remisem 23:23. Konkurs rzutów karnych wygrali przyjezdni. Dwa punkty pojechały do Dzierżoniowa, jeden został w Legnicy.

Rozgrywany w „Henrykówce” mecz pozbawiony był fajerwerków. Więcej niż efektownych akcji było twardej walki na pograniczu przepisów. Obie drużyny grały nerwowo, popełniały sporo prostych błędów. Ale kibice opuszczając halę mogli być zadowoleni, bo emocji było co nie miara.

Przez 60 minut wynik kręcił się blisko remisu bądź też był remisowy. Tylko raz, zaraz po przerwie, Żagiew odskoczyła na dystans czterech bramek, gospodarze jednak szybko straty odrobili. Nasza drużyna była bardzo bliska zwycięstwa, ale przy wyniku 23:23 nie wykorzystała rzutu karnego. Ostatecznie skończyło się remisem i sędziowie zarządzili rzuty z siódmego metra.

Więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy wygrali konkurs 7:6 dopisując sobie tym samym dwa punkty. My musimy zadowolić się jednym oczkiem, które w ostatecznym rozrachunku może okazać się bardzo cenne.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS II LEGNICA – ŻAGIEW DZIERŻONIÓW 23:23 (11:12), karne: 6:7

SIÓDEMKA: Socha, Tabisz – Kochlewski 1, Kosiorowski 3, Śliwiński 1, Drążek 1, Dec 3, Stańko, Wołowiec, Szporko 6, Niziołek 2, Łukawski 7, Zapert. Karne: 4/1. Kary: 10 min.

ŻAGIEW: Żyła, Potocki – Batko 8, Błażkiewicz 3, Wąsiński 1, Kalinowski, Kurasiński 1, Żygadło 2, Matyja 6, Jezierski 2, Kurlenda, Michalski, Matlęga, Czarnecki. Karne: 2/1. Kary: 12 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:1 (5), 5:4 (10), 7:6 (15), 8:7 (20), 10:11 (25), 11:12 (60), 12:15 (35), 14:17 (40), 17:19 (45), 19:20 (50), 22:22 (55), 23:23 (60).