Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Puchar Polski. O awans zagramy GOKiS-em Kąty Wrocławskie

Ruszają rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W ramach pierwszej rundy Siódemka Miedź Huras Legnica podejmie GOKiS Kąty Wrocławskie. Mecz w hali przy ul. Lotniczej w środę 12 października o godz. 19.00. Zapraszamy kibiców na to wydarzenie. Wstęp wolny.

Pucharowa potyczka zapowiada się bardzo ciekawie, bo naprzeciwko sobie staną dwie drużyny, które przewodzą tabeli I ligi. GOKiS i Siódemka Miedź Huras świetnie rozpoczęły sezon, po czterech kolejkach mają komplet punktów. Trenerzy, rzecz jasna, ligę traktują priorytetowo i zapewne w środowy wieczór dadzą więcej minut na parkiecie młodzieży i zmiennikom, co nie zmienia faktu, że emocji zabraknąć nie powinno.

W drugiej parze wojewódzkich rozgrywek pucharowych w czwartek (13 października) EuCO UKS Dziewiątka Legnica zagra ze Śląskiem Wrocław. Zwycięzcy zmierzą się w finale na szczeblu DZPR. Jego triumfator uzyska awans do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

PUCHAROWE SUKCESY SIÓDEMKI

Największym naszym osiągnięciem w Pucharze Polski jest zajęcie 3. miejsca w sezonie 2010/11. Wówczas doszliśmy aż do turnieju FINAL FOUR, który rozegrano w Płocku. Bardziej w pamięci mamy sezon 2019/20, w którym to nasza drużyna została okrzyknięta rewelacją tamtej edycji rozgrywek. Prowadzona przez trenera Pawła Witę drużyna wyeliminowała kolejno: Bór Oborniki Śl., Forzę Wrocław, Olimp Grodków, Stal Gorzów Wlkp., dwóch rywali z PGNiG Superligi – MMTS Kwidzyn i Grupę Azoty Tarnów. Zatrzymała się dopiero w ćwierćfinale na Azotach Puławy.

W poprzedniej kampanii Siódemka Miedź Huras triumfowała na Dolnym Śląsku. W rundzie kwalifikacyjnej wyeliminowała SPR Gorzyce Wielkie. Z rozgrywek odpadła w 1/16 finału ulegając po zaciętej walce superligowej Stal Mielec.

PUCHAR POLSKI – SZCZEBEL WOJEWÓDZKI: SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – GOKiS KĄTY WROCŁAWSKIE | ŚRODA 12 PAŹDZIERNIKA | HALA OSIR, LOTNICZA 52 | GODZ. 19.00 | WSTĘP WOLNY.