Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Przyjeżdża outsider – zapowiedź meczu z DIOZ SPR Gorzyce Wielkie

Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się z DIOZ SPR Gorzyce Wielkie w ramach 6. kolejki grupy B I ligi. Mecz w hali OSiR przy ul. Lotniczej 52 w sobotę 29 października. Początek o godz. 18.30.

W sobotni wieczór dojdzie do starcia drużyn z dwóch biegunów. Z jednej strony boiska stanie rozpędzony lider, jedyna w lidze niepokonana drużyna (5 meczów – 5 zwycięstw), która celuje w awans do Ligi Centralnej. Z drugiej – ligowy outsider, który na początku sezonu pełni rolę dostarczyciela punktów. DIOZ SPR przegrał wszystkie spotkania, tracąc przy tym aż 120 bramek.

REWOLUCJA W GORZYCACH WIELKICH

Latem w klubie z Gorzyc Wielkich doszło do gruntownych zmian. W ostatnich latach o sile drużyny stanowili ligowi weterani, którzy swój prime time mieli co prawda za sobą, ale ich doświadczenie sprawiało, że SPR był w stanie na poziomie I ligi punktować. Przed nowym sezonem zrezygnowali jednak z dalszej gry koncentrując się na rozgrywkach oldbojów. Pierwszoligową drużynę SPR-u zaczęto więc budować w zasadzie od podstaw.

Nowy zarząd klubu przegrał walkę z czasem – na inauguracyjny mecz do Świebodzina zespół pojechał w pięcioosobowym składzie, co skończyło się rzecz jasna katastrofą (porażka 21:48). Im sezon trwał dłużej, tym kadra SPR-u jednak rozrastała się. Działacze z Gorzyc sięgnęli po młodych zawodników – głównie wychowanków Ostrovii Ostrów Wlkp. i MKS-u Kalisz, którzy nie mieli szans na przebicie się w swoich superligowych klubach.

Obserwatorzy rozgrywek juniorskich powinni pamiętać takich graczy, jak Łukasz Wołowicz, Michał Kaniewski, Mateusz Kryszczak, Dawid Szymkowiak czy Leon Grzegorczyk. DIOZ SPR nadal jednak przegrywa mecz za meczem i to wyraźnie. Przed tygodniem poległ we własnej hali z ŚKPR-em Świdnica 29:48.

O naszym najbliższym oponencie niedawno głośno było w mediach, tyle że z powodów pozasportowych. Otóż SPR Gorzyce Wielkie został pierwszym w Polsce klubem sportowym, który nawiązał współpracę z organizacją ochrony zwierząt i pod jej szyldem występuje w rozgrywkach. DIOZ to Dolnośląska Inspekcja Ochrony Zwierząt. Stąd w sobotę zagramy z DIOZ SPR Gorzyce Wielkie.

SYTUACJA KADROWA PRZED MECZEM

Przed tygodniem na trudnym terenie w Świebodzinie musieliśmy sobie poradzić bez kontuzjowanych Adriana Stachurskiego i Szymona Packa. Wszystko wskazuje na to, że zawodników tych zabraknie też w meczowej kadrze na DIOZ SPR. Obaj bowiem do treningów wrócą dopiero w przyszłym tygodniu. Pod nieobecność Stachurskiego partnerem Łukasza Mazura w bramce będzie coraz odważniej dobijający się do pierwszego zespołu 18-letni Wiktor Socha. W tygodniu chorował nasz najlepszy strzelec Michał Czarnecki, ale jego występ nie jest zagrożony. Autor 38 ligowych bramek ma być na sobotę gotowy do gry.

Relacja z meczu z Zewem Świebodzin

Z całym szacunkiem dla przeciwnika, ale dla nas wygrana w tym meczu jest po prostu obowiązkiem. Liczę, że moja drużyna nie zlekceważy SPR-u i zaprezentuje się jak na lidera tabeli przystało. Na pewno przystąpimy do spotkania z założeniami dotyczącymi liczby straconych bramek, czy też przećwiczenia różnych rozwiązań w ataku – mówi Tomasz Góreczny, trener Siódemki Miedź Huras Legnica.

6. kolejka I ligi | Siódemka Miedź Huras Legnica – DIOZ SPR Gorzyce Wielkie | Sobota 29 października | Godz. 18.30 | Hala OSiR przy ul. Lotniczej 52 | Transmisja na naszym YouTube.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl), DIOZ SPR Gorzyce Wlk./Facebook