Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Firma Huras inwestuje w nowoczesne technologie | NASZ SPONSOR

Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych konsekwentnie inwestuje w nowe technologie. Warte 200 tys. euro centrum tokarskie Doosan Puma 2600LY II to najnowszy nabytek naszej firmy.

Tokarka koreańskiej produkcji trafiła do zakładu w Nowej Wsi Legnickiej we wrześniu br. Montaż i instalacja dobiegły już końca i maszyna rozpoczęła swoją pracę.

Centrum tokarskie wykorzystamy do produkcji detali o skomplikowanych kształtach poprzez kompleksowe toczenie detali, frezowanie i wiercenie. To tokarka wysokiej klasy o uznanej w świecie marce. Inwestycja ta była niezbędna w kontekście rozwoju naszej firmy – mówi Martin Huras, prezes Huras – KiBMS.

W tokarce Doosan Puma 2600LY II zmniejszono wskaźnik obciążenia podczas ruchu osi dzięki zastosowaniu łożysk ślizgowych osi X/Y/Z, zredukowano całkowity czas cyklu poprzez przyjęcie unikalnej funkcji optymalizacji przetwarzania. Ponadto obrót głowicy narzędziowej jest kontrolowany przez silnik serwo dla szybkiego i dokładnego wyboru narzędzi.

Puma to seria wysokowydajnych tokarek DN Solutions. Zaprojektowana została do dokładnej produkcji i wysokiej jakości wykończenia powierzchni. Maksymalna długość toczenia naszej nowej maszyny to 1280 mm, a maksymalna średnica toczenia wynosi 376 mm. Tokarka ma konstrukcję prowadnicy skrzynkowej, która zapobiega wibracjom i zapewnia jej bezpieczną sztywność dynamiczną. Jej atutem jest największa prędkość wrzeciona w swojej klasie, która zapewnia wysoką jakość cięcia.

Doosan Group to najstarsza firma w Korei Południowej, która w 2018 r. znalazła się w pierwszej dziesiątce największych producentów sprzętu ciężkiego na świecie.

Jak zapewnia prezes Martin Huras, nasza firma przymierza się do kolejnych inwestycji.