Mecz pod kontrolą. Pewne zwycięstwo Siódemki Miedź Huras w Nowej Soli!

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 36:27 z Trójką Nowa Sól w meczu 7. kolejki grupy B I ligi. Nasza drużyna z kompletem siedmiu zwycięstw przewodzi w tabeli!

Trójka Nowa Sól w tym sezonie spisuje się nadspodziewanie dobrze, szczególnie we własnej hali, w której jest wspomagana głośnym dopingiem publiczności. W sobotni wieczór przekonaliśmy się, że o wygraną na tym terenie faktycznie nie jest łatwo. Choć końcowy wynik może tego nie pokazuje, to gospodarze poprzeczkę zawiesili naprawdę wysoko.

PROBLEMY PRZED PRZERWĄ

Miejscowych napoczął Paulo Grozdek, potem skutecznością imponował Michał Przybylak, ale bardzo długo nie byliśmy w stanie uciec na większy dystans niż 2-4 bramki. Gdy tylko nasza przewaga wynosiła cztery trafienia, gospodarze doskakiwali i mecz pozostawał pod napięciem. Kilka naszych błędów spowodowało, że tuż przed przerwą Trójka zniwelowała stratę do jednej bramki i na drugą połowę wychodziliśmy z migotającą czerwoną lampką.

DRUGA POŁOWA = DOMINACJA

Niepokój okazał się jednak bezpodstawny. Po przerwie gospodarzom argumentów starczyło bowiem tylko na dziesięć minut. Po 40 min. podopieczni trenera Tomasza Górecznego wrzucili wyższy bieg i zaczęli uciekać z wynikiem. W 50 min. wygrywaliśmy już w Nowej Soli 30:23, tym samym zapewniając sobie końcówkę meczu bez zbędnego uruchamiania układu nerwowego.

Duża w tym zasługa powracającego po kontuzji bramkarza Adriana Stachurskiego, a także skutecznych w ataku Michała Przybylaka, Kacpra Łukawskiego, Filipa Kruszelnickiego oraz naszego głównego snajpera Michała Czarneckiego. Odnotujmy też obroniony rzut karny przez Michała Kapelę.

Zwycięstwo w Nowej Soli umocniło nas na pierwszym miejscu w tabeli I ligi. Za dwa tygodnie (19 listopada) zagramy w Legnicy z Realem Astromal Leszno.

TRÓJKA NOWA SÓL – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA 27:36 (15:16)

TRÓJKA: Rapiejko, Gąsior – Florczak 8, Stelmasik, Orliński 2, Kowalski 2, Jaskółka, Lisiewicz 1, Janecki, Paszkiewicz 2, Hajnysz 7 (3), Karp 1, Chomenko 3, Brychcy 1, Dymkowski 1. Karne: 4/3. Kary: 6 min.

SIÓDEMKA: Mazur, Stachurski, Kapela – Kochlewski, Pacek, Przybylak 7, Czarnecki 5 (1), Kuliński 4, Nowosielski 4, Kruszelnicki 6 (1), Klimaszewski 1, Stańko, Słowikowski, Łukawski 4, Grozdek 4, Pacuła 1. Karne: 2/1. Kary: 8 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:4 (5), 4:8 (10), 8:10 (15), 10:12 (20), 13:15 (25), 15:16 (30), 16:18 (35), 18:22 (40), 21:24 (45), 23:30 (50), 26:33 (55), 27:36 (60).