Porażka rezerw. Punkty odjechały do Komprachcic w ostatnich minutach

Siódemka Miedź Huras II Legnica uległa we własnej hali 28:29 OSiR-owi Komprachcice w meczu 8. kolejki grupy 1 II ligi. Nasza młoda drużyna prowadziła prawie przez całe spotkanie, jednak w końcówce dała sobie wydrzeć punkty.

Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego niedzielny mecz rozpoczęli w imponującym stylu. Szybko wypracowali przewagę (po 8 min. wygrywali 6:1) i dominowali na parkiecie. Gdy pod koniec pierwszej połowy Siódemka wygrywała 18:10, nikt w hali Hutnika nie przypuszczał, że nasz zespół może przegrać. A jednak.

W drugiej połowie przewaga zaczęła topnieć. Przyjezdni konsekwentnie odrabiali straty, aż w 56 min. doprowadzili do remisu (26:26). Na trzy minuty przed końcową syreną Siódemka ponownie wyszła na prowadzenie (27:26), ale kolejne dwie bramki rzucili goście. W 59 min. Krzysztof Kosiorowski trafił na remis (28:28), jednak ostatnie słowo należało do OSiR-u. Bramkę na wagę zwycięstwa ekipy z Opolszczyzny zdobył z rzutu karnego Krzysztof Juros.

Nasza drużyna mecz zakończyła nie tylko bez punktów, ale również bez Wiktora Kochlewskiego i Jakuba Wołowca, którzy zostali ukarani czerwonymi kartkami.

W niedzielę 13 listopada (godz. 13.30) Siódemka Miedź Huras II rozegra na wyjeździe zaległy mecz z Orlikiem Brzeg.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS II LEGNICA – OSiR KOMPRACHCICE 28:29 (18:11)

SIÓDEMKA: Socha, Tabisz – Kochlewski 2 (CZK 48 min.), Pacek 5, Klimaszewski 4, Kosiorowski 3, Śliwiński, Drążek 1, Dec 2, Wołowiec (CZK 21 min.), Ł. Szporko 2, Niziołek 1, Łukawski 8. Karne: 4/3. Kary: 12 min.

OSiR: Oleksyn, Okoń 1 – Wrzesiński, Łacny 6, K. Juros 9, Bidziński 1, Stachera, Dziurgot 3, T.Juros 1, Wypych, Gotwald 1, Roesler 1, Piechota 1, Juszczak 1. Karne: 5/3. Kary: 6 min.

PRZEBIEG MECZU: 4:1 (5), 6:2 (10), 8:3 (15), 10:5 (20), 15:8 (25), 18:11 (30), 21:14 (35), 21:17 (40), 23:20 (45), 25:22 (50), 26:25 (55), 28:29 (60).