Domowa wygrana młodzików. Siódemka Huras wiceliderem tabeli

Siódemka Huras Legnica wygrała w hali przy ul. Lotniczej 47:35 z Chrobrym Żórawina w meczu 9. Kolejki Dolnośląskiej Ligi Młodzików. Zespół trenera Zygmunta Woźniczki umocnił się tym samym na drugim miejscu w tabeli.

Goniąca lidera ze Świdnicy Siódemka nie mogła sobie pozwolić na stratę punktów w potyczce z Chrobrym Żórawina i zrobiła swoje. Pewnie zgarnęła komplet punktów i teraz może spokojnie szykować się do meczu ze Śląskiem Wrocław kończącego pierwszą rundę zmagań w Dolnośląskiej Lidze Młodzików.

Zwycięstwo z ekipą z Żórawiny nie przyszło jednak łatwo. Pierwsza połowa środowego spotkania rozgrywanego przy Lotniczej była wyrównana. Siódemka co prawda przez cały czas była na prowadzeniu, jednak nie była w stanie uciec z wynikiem na bezpieczny dystans. Pokaźniejszą przewagę podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki wypracowali dopiero tuż przed przerwą.

Nasza drużyna wyższy bieg wrzuciła w drugiej połowie. W 33 min. wygrywała już 33:20 i wówczas poziom emocji w hali spadł do stanów bezpiecznych. Siódemka bezproblemowo dowiozła wysokie prowadzenie do końcowej syreny. Ostatecznie wygrała różnicą 12 trafień.

Po ośmiu seriach spotkań liderem tabeli jest ŚKPR Świdnica z 24 punktami na koncie. Siódemka Huras jest druga z 21 oczkami. Trzeci w tabeli Chrobry Głogów ma ich 15. Wszystko więc wskazuje na to, że walka o mistrzostwo województwa rozegra się między ŚKPR-em a Siódemką. W rundzie rewanżowej do pojedynku tych drużyn dojdzie w Świdnicy.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – CHROBRY ŻÓRAWINA 47:35 (22:16)

SIÓDEMKA: Zemła, Ti. Taiwo, Kucharski – Kiedrzyński 13, W. Będzikowski, Mieleszczenko 3, Grabowski 2, Wita 3, Młyńczak 10, Misztal 1, Wilczyński 4, A. Kruszelnicki 11, Tarnawski, Paterek, Zieliński. Karne: 1/0. Kary: 6 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:3 (5), 8:6 (10), 12:9 (15), 15:13 (20), 22:16 (25), 27:18 (30), 32:23 (35), 38:26 (40), 42:31 (45), 47:35 (50).