Najnowsze informacje z klubu

Rezerwy postawiły się w Brzegu, ale wróciły do Legnicy bez punktów

Siódemka Miedź Huras II Legnica przegrała w zaległym, wyjazdowym meczu 7. kolejki II ligi z Orlikiem Brzeg 33:37. Mimo porażki naszej młodej drużynie należą się słowa uznania, bo poprzeczkę faworytowi zawiesiła w niedzielne popołudnie wysoko.

W składzie Orlika nietrudno znaleźć zaprawionych w bojach na poziomie I ligi zawodników, że wspomnimy choćby o Michale Piechu czy Łukaszu Ogorzelcu, którzy jeszcze nie tak dawno stanowili o sile Olimpu Grodków. Dlatego to w gospodarzach należało upatrywać faworyta niedzielnego spotkania. Nasza młodzież Orlika się jednak nie przestraszyła i nawiązała z nim wyrównaną walkę.

Przez pierwsze 30 minut na prowadzeniu byli miejscowi, którzy nie byli jednak w stanie uciec z wynikiem na dystans większy niż 2-3 trafienia. Tuż przed przerwą bramkarza Orlika trzy razy z rzędu pokonał Kacper Łukawski i do szatni nasz zespół schodził z jedną bramką na plusie (17:18).

W drugiej połowie na parkiecie toczyła się zacięta walka bramka za bramkę, co skutkowało tym, że rezultat oscylował wokół remisu. Jeszcze w 50 min. mieliśmy 30:30, ale potem gospodarze zdołali odskoczyć na 34:30 i Siódemka nie była już tej straty odrobić. Ostatecznie nasze rezerwy uległy wyżej notowanemu rywalowi 33:37.

Warto zaznaczyć, że MVP meczu wybrano Łukasza Szporkę. Nasz 18-letni zawodnik rozegrał świetne spotkanie, okraszając swój występ 8 bramkami.

Następny mecz Siódemka Miedź Huras II rozegra w sobotę 19 listopada (godz.18.00) w Oleśnicy z tamtejszym SPR SLV.

ORLIK BRZEG – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS II LEGNICA 37:33 (17:18)

ORLIK: Nowak, Sobczyk, Sitarski – Abrahamek 1, Młotkowski 2, Białożyt 1, Stypiński 8, Szczurkowski 1, Ogorzelec 9, Wojcieszek 4, Stanoszek, Turyniewicz 2, Piech 9. Karne: 5/3. Kary: 10 min.

SIÓDEMKA: Socha, Tabisz, Zembrzycki – Kochlewski 4, Pacek 7, Klimaszewski 4, Kosiorowski 1, Śliwiński, Drążek, Dec, Wołowiec, Szporko 8, Łukawski 6, Zapert 3. Karne: 4/2. Kary: 4 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:1 (5), 8:4 (10), 10:8 (15), 12:10 (20), 16:14 (25), 17:18 (30), 20:22 (35), 23:25 (40), 27:26 (45), 30:30 (50), 34:30 (55), 37:33 (60).