Juniorzy Siódemki wykonali zadanie. Wysokie zwycięstwo w Głogowie

Po kilkutygodniowej przerwie do rywalizacji o punkty wrócili juniorzy Siódemki Huras Legnica. Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego wygrali w środowy wieczór na wyjeździe z Chrobrym Głogów 43:24.

Siódemka Huras była zdecydowanym faworytem i z tej roli wywiązała się w 100 procentach. Mecz w Głogowie był wyrównany, ale tylko przez pierwszy kwadrans. Później miejscowym zabrakło już atutów, by dotrzymać kroku naszej drużynie.

W 15 min. wygrywaliśmy tylko 8:7, ale po 21 minutach gry już 14:7. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce pierwszej połowy. W 22 min. Chrobry trafił na 9:14, ale potem do przerwy bramki rzucali już tylko nasi. Osiem trafień z rzędu spowodowało, że po 30 min. wygrywaliśmy 22:9!

W drugiej połowie wystarczyło już tylko kontrolować mecz, co też podopieczni Piotra Będzikowskiego uczynili. Ostatecznie wygrali w Głogowie z Chrobrym 43:24 i zainkasowali komplet punktów.

Siódemka Huras w tabeli Dolnośląskiej Ligi Juniorów zajmuje 3. miejsce. Za tydzień – w środę 23 listopada (godz. 16.00, hala przy ul. Lotniczej) zagra w Legnicy z drugim w stawce Zagłębiem II Lubin, do którego traci tylko jeden punkt.

CHROBRY GŁOGÓW – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 24:43 (9:22)

SIÓDEMKA: Socha, Tabisz, Zembrzycki – Kosiorowski 2, Drążek 6, Świrski 3, Wołowiec 3, Ł. Szporko 4, Niziołek 3, Król 5, Łukawski 12, Zapert 4, Havryliuk 1. Karne: 3/3. Kary: 6 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:3 (5), 5:6 (10), 7:8 (15), 7:13 (20), 9:15 (25), 9:22 (30), 10:24 (35), 12:26 (40), 15:27 (45), 19:33 (50), 22:39 (55), 24:43 (60).