Okazałe zwycięstwo juniorów Siódemki Huras z Zagłębiem II Lubin

Siódemka Huras Legnica wygrała 34:24 z SMS Zagłębie II Lubin w meczu 8. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Drużyna trenera Piotra Będzikowskiego awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Juniorów wkraczają w decydującą fazę. Siódemka Huras musiała w środę wygrać z Zagłębiem II Lubin, żeby wskoczyć na drugie miejsce w tabeli i zadanie zrealizowała bardzo sumiennie. Nasz zespół wywalczył komplet punktów a do tego zrewanżował się rywalom za porażkę w pierwszej rundzie. Co ciekawe, w Lubinie Zagłębie wygrało różnicą 10 trafień. Przy Lotniczej mecz zakończył się taką samą różnicą bramkową, tyle że w drugą stronę.

Losy środowej konfrontacji rozstrzygnęły się po przerwie. Drużyna trenera Piotra Będzikowskiego rozegrała kapitalne 30 minut – drugą połowę wygrała 21:13! Warto odnotować, że aż 20 z 34 bramek było dziełem duetu: Bartosz Król – Łukasz Szporko!

Na zakończenie sezonu ligowego (30 listopada) Siódemka Huras zagra w Lubinie z liderem SMS Zagłębie. Potem naszą drużyną najprawdopodobniej czekać będą baraże o awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – SMS ZAGŁĘBIE II LUBIN 34:24 (13:11)

SIÓDEMKA: Socha, Zembrzycki – Kosiorowski 1, Drążek 2, Świrski 4, Wołowiec 1, Ł. Szporko 9, Niziołek 1, Król 11, Łukawski 4, Zapert 1. Karne: 1/1. Kary: 16 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:2 (5), 5:4 (10), 7:5 (15), 9:9 (20), 10:11 (25), 13:11 (30), 15:13 (35), 19:15 (40), 21:17 (45), 25:19 (50), 31:21 (55), 34:24 (60).