Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Dołączyliśmy do Szlachetnej Paczki. Pomagamy rodzinie z Legnicy!

MSPR Siódemka podobnie, jak przed rokiem, zaangażowała się w Szlachetną Paczkę. To już 22. edycja tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej.

W tym roku ponownie połączyliśmy siły z pracownikami firmy Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych, a także z kolejnym naszym partnerem, firmą Auro.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do tysięcy rodzin, dla których głód, chłód i strach o jutro to chleb powszedni. Wśród nich jest m.in. rodzina Pani Jolanty z Legnicy, która na co dzień zajmuję się 7-letnią Julią chorą na Zespół Downa, sprząta, gotuje i dba o dom oraz opiekuje się swoją 73-letnią schorowaną mamą panią Klarą.

Rodzina żyje w trudnych warunkach. Przeciekający dach, pękające rury i wiele innych uciążliwych problemów ze starym domem spędzają sen z oczu pani Jolanty. Dochód rodziny na miesiąc wynosi 4880 zł. Po odliczeniu kosztów mieszkania, leków i leczenia, które wynoszą 3790 zł rodzinie zostaje 1090 zł, co daje 363 zł na osobę.

Kluczowe potrzeby rodziny to:

● Pralka/pralkosuszarka. Stara pralka jest zepsuta, nie wiruje. Kobieta musi samodzielnie wykręcać pranie i rozwieszać do wyschnięcia.

● Rehabilitacja. Dziewczynka potrzebuje rehabilitacji, ma problemy z samodzielnym poruszaniem się.

● Piecyk gazowy. Piecyk potrzebny jest do osuszenia ścian w domu po pękniętej rurze. Ściany są mokre a od nich odchodzi farba. Poza pieniędzmi na w/w potrzeby, zbieramy również: żywność, środki czystości, materiały szkolne, wyposażenie mieszkania (pościel, ręczniki), termometr elektryczny i klocki magnetyczne dla małej Julki.

Akcja potrwa do 5 grudnia br.