Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Lider z wizytą u Szarych Wilków – zapowiedź meczu z ŚKPR Świdnica

Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się z ŚKPR-em Świdnica w meczu 9. kolejki grupy B I ligi. Pierwszy gwizdek w sobotę o godz. 19.00. Wynik LIVE będziecie mogli śledzić na naszym Facebooku.

Naszą drużynę czeka w sobotę najkrótszy w tym sezonie wyjazd – Świdnica oddalona jest od Legnicy raptem 54 km – ale już niekoniecznie najłatwiejszy. ŚKPR co prawda jest pierwszoligowym średniakiem, który nie liczy się w rozgrywce o awans, ale zespół to tyleż groźny, co nieobliczalny.

ODCZAROWAĆ HALĘ W ŚWIDNICY

Podopieczni trenera Krzysztofa Terebuna zgromadzili do tej pory 11 punktów – wygrali trzy mecze (z Zewem Świebodzin, SPR Gorzyce Wlk. i Dziewiątką Legnica), przegrali pięć, ale od razu dodajmy, że dwa po rzutach karnych (w Grodkowie i Lesznie). Halę na osiedlu Zawiszów trudno nazywać twierdzą, bo w tym sezonie została zdobyta przez AZS Zielona Góra i Trójkę Nowa Sól.

Adrian Stachurski. FOT.Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)

– Jesteśmy faworytem, ale do rywala podchodzimy z szacunkiem. Jedziemy do Świdnicy na 100-procentowej koncentracji, bo ŚKPR w przeszłości już nieraz napsuł nam krwi – mówi Adrian Stachurski, który zalicza się do grupy zawodników pamiętających ostatnie ligowe pojedynki z ŚKPR-em. Wspomnień dobrych nie ma, bo w sezonach 2017/18 i 2018/19 w Świdnicy przegrywaliśmy.

Po trzech latach nadarzy się więc okazja do odczarowania świdnickiego parkietu. W tym czasie ŚKPR zdążył spaść do II ligi, a Siódemka Miedź Huras zaliczyć sezon w Lidze Centralnej, do której tak bardzo chce wrócić już po rocznej banicji. – Do końca roku zostały jeszcze cztery mecze i wszystkie chcemy je wygrać – tyle mówi Adrian Stachurski o oczekiwaniach na sobotni wieczór.

WOJTALA KONTRA CZARNECKI

Mecz będzie konfrontacją dwóch najlepszych strzelców ligi. Po ośmiu seriach spotkań liderem klasyfikacji jest Michał Wojtala. Rozgrywający ŚKPR-u ma na koncie 66 bramek. Wiceliderem jest nasz skrzydłowy Michał Czarnecki z 65 trafieniami. Nasza defensywa będzie musiała też mieć baczenie na Mateusza Redkę (37 bramek) i Adama Chmiela (31 bramek).

Michał Wojtala – lider klasyfikacji strzelców grupy B I ligi. FOT. ŚKPR Świdnica

No i uwaga! W składzie „Szarych Wilków” jest dobrze znany w Legnicy Bartosz Galik. 26-letni rozgrywający w barwach naszego klubu wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w sezonie 2014/15. Potem przez kilka sezonów grał dla Żagwi Dzierżoniów, której jest wychowankiem, a do Świdnicy przeniósł się w 2021 r. po świetnym sezonie w II lidze (137 bramek w 22 meczach).

Na koniec optymistyczne wieści z naszego obozu. Trener Tomasz Góreczny do dyspozycji będzie miał wszystkich zawodników. Dodatkowo coraz bliżej powrotu na boisko są rekonwalescenci – Kornel Wita i Karol Siwak. Ta dwójka wzmocni zespół jednak zapewne już w nowym roku. Wówczas potencjał niepokonanego lidera pójdzie jeszcze bardziej w górę.

9. KOLEJKA GRUPY B I LIGI | ŚKPR ŚWIDNICA – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA | SOBOTA 26 LISTOPADA | GODZ. 19.00 | HALA OSiR PRZY UL. GALLA ANONIMA 1 W ŚWIDNICY.