Siódemka Miedź Huras górą w drugoligowym pojedynku rezerw

Siódemka Miedź Huras II Legnica wygrała w 35:27 z Gwardią II Opole w niedzielnym meczu 10. kolejki II ligi rozegranym w hali przy ul. Złotoryjskiej. To trzecie zwycięstwo naszych rezerw w sezonie.

Po trzech kolejnych porażkach Siódemka Miedź Huras II nareszcie sięgnęła po pełną pulę! W niedzielne popołudnie podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego rozegrali bardzo dobry mecz i w pełni zasłużenie wygrali z rezerwami superligowej Gwardii Opole.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Jeszcze w 21 min. na prowadzeniu byli goście (11:12). Tuż przed przerwą Siódemka jednak zaczęła uciekać z wynikiem. W efekcie do szatni nasza drużyna schodziła z czterema trafieniami na plusie. W drugiej połowie mecz przebiegał już pod dyktando zespołu Piotra Będzikowskiego, który sukcesywnie zwiększał przewagę, by ostatecznie wygrać różnicą 8 bramek.

Za tydzień rezerwy czeka mecz wyjazdowy z liderem tabeli grupy B – Żagwią Dzierżoniów (sobota 3 grudnia, godz. 15.00).

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS II LEGNICA – GWARDIA II OPOLE 35:27 (19:15)

SIÓDEMKA: Socha, Tabisz – Kochlewski 4, Pacek 5, Klimaszewski 4, Kosiorowski, Drążek, Słowikowski 6, Dec 3, Wołowiec 2, Ł. Szporko 1, Niziołek 3, Łukawski 6 (1), Zapert 1. Karne: 1/1. Kary: 8 min.

GWARDIA: Kaszubski – Frydel 2, Kaczka 5, Koc 11, Koprek 2, Kulesa, Tuński, Wisła, Zawadzki 7. Karne: 2/2. Kary: 8 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:4 (5), 5:7 (10), 9:9 (15), 11:11 (20), 15:13 (25), 19:15 (30), 21:16 (35), 22:18 (40), 26:19 (45), 29:20 (50), 32:23 (55), 35:27 (60).