Juniorzy młodsi Siódemki Huras lepsi od Dziewiątki w derbach Legnicy

Siódemka Huras Legnica wygrała 39:28 z EuCO UKS Dziewiątka Legnica w rozegranym w niedzielę meczu 9. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Drużyna trenera Adama Skrabani nadal jest wiceliderem tabeli.

W pierwszej rundzie Siódemka Huras wygrała z Dziewiątką różnicą 10 bramek (32:22). W rewanżu podopieczni trenera Adama Skrabani potwierdzili swoją wyższość nad lokalnym rywalem, dokładając jeszcze jedno trafienie. W niedzielę w hali przy ul. Złotoryjskiej mieli jednak poprzeczkę zawieszoną nieco wyżej.

Po 10 min. gry Siódemka Huras wygrywała 9:5 i zanosiło się na spokojny mecz. Tyle że wówczas dopadł ją kryzys. Dziewiątka zdobyła 5 bramek z rzędu i w 15 min. objęła prowadzenie (9:10). Wicelider rozgrywek szybko jednak opanował sytuację i jeszcze przed przerwą odzyskał kontrolę nad spotkaniem odskakując na cztery trafienia (19:14).

W drugiej połowie nasza drużyna już niepodzielnie dominowała i konsekwentnie budowała przewagę. Ostatecznie wygrała 39:28 wykonując ważny krok w kierunku medalu mistrzostw Dolnego Śląska.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – EuCO UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA 39:28 (19:14)

SIÓDEMKA: Zawierucha, Zembrzycki 1, Krzywicki – Kiedrzyński 10, Mieleszczenko, D. Stefaniak 2, Kałka 2, Martka, Wita, Młyńczak 2, K. Bielewicz 8, Witkowski 4, Maciejewski 6, Sinicki 4, J. Stefaniak, Lambert. Karne: 4/4. Kary: 8 min.

PRZEBIEG MECZU: 4:2 (5), 9:5 (10), 9:10 (15), 13:12 (20), 16:13 (25), 19:14 (30), 21:15 (35), 24:18 (40), 27:21 (45), 32:22 (50), 36:25 (60).