Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

W butach faworyta o 11. zwycięstwo – zapowiedź meczu z Tęczą Folplast Kościan

Piątkowy mecz Siódemki Miedź Huras Legnica z Tęczą Folplast Kościan zainauguruje rywalizację w 11. kolejce grupy B I ligi. Pierwszy gwizdek przy ul. Lotniczej 52 o godz. 19.00. Do hali OSiR warto przyjść jednak nieco wcześniej, na uroczystość zakończenia kariery naszej klubowej legendy, Adama Skrabani.

Do takiej sytuacji w tym sezonie już się przyzwyczailiśmy. Siódemka Miedź Huras do kolejnego meczu przystępuje w roli zdecydowanego faworyta. Wicelider, jeden z głównych pretendentów do awansu, podejmie wszak 12. ekipę tabeli I ligi. Postawmy więc sprawę otwarcie – każde inne rozwiązanie niż zwycięstwo naszej drużyny, będzie ogromną niespodzianką.

TRENER OSTRZEGA: „PRZEGRYWAJĄ, ALE NIEZNACZNIE”

Trener Tomasz Góreczny doskonale zdaje sobie z tego wagę i przestrzega przed lekceważeniem rywala. – Teoretycznie jesteśmy zdecydowanym faworytem, aczkolwiek ta liga już kilka razy nam pokazała, że drużyny niżej notowane potrafią się postawić. Mieliśmy już trudne chwile, ale myślę, że po wygranych derbach Legnicy, wróciliśmy na właściwe tory. Zostały nam dwa mecze w tym roku i oba chcemy pewnie wygrać  – mówi szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras.

→ WYGRAJ VOUCHER DO BROWARU KSIĄŻĘCEGO [KONKURS MECZOWY!] 🍺

– Tęcza przegrywa, ale nieznacznie. Niewielką różnicą bramek z Obornikami, Kątami Wrocławskimi, przed tygodniem jedną ze Świdnicą. To nie jest drużyna, która odpuszcza i przegrywa dziesięcioma bramkami. To miejsce w tabeli chyba nie oddaje jej faktycznych możliwości – dodaje nasz trener.

Tęcza Folplast nie dała rady w regionalnych derbach Realowi Astromal Leszno. Fot. reczna.leszno.pl

Przed meczem z Tęczą Folplast w naszej szatni nie brakuje problemów. W zespole jest kilka chorób i urazów. Jest jednak duża szansa, że na piątkowy wieczór wszyscy będą gotowi do walki. Pewna jest tylko absencja Michała Przybylaka, który jak już informowaliśmy, wypadł z gry do końca roku.

LIDER TĘCZY NA TESTACH W … LEGNICY

Poprzedniego sezonu w Kościanie nie wspominają zbyt dobrze. Tęcza zakończyła bowiem rozgrywki na przedostatnim miejscu w tabeli. W kampanii 2022/23 miało być znacznie lepiej, ale póki co, nie jest. Drużyna trenera Kamila Hanuszczaka wygrała tylko trzy mecze (z Trójką Nowa Sól, SPR-em Gorzyce i Olimpem Grodków) i z 9 punktami zajmuje obecnie odległe 12. miejsce.

Michał Przekwas. FOT. tecza-koscian.pl

Liderami Tęczy Folplast są Eryk Napieralski i Michał Przekwas. Ten pierwszy to skrzydłowy, który w tym sezonie zdobył już 62 bramki, co mu daje 8. miejsce w klasyfikacji strzelców. Najbardziej znanym zawodnikiem naszych piątkowych oponentów jest jednak ten drugi. Doświadczony rozgrywający Michał Przekwas (57 bramek w tym sezonie) to zaprawiony w pierwszoligowych bojach zawodnik w barwach klubu z Kościana oraz Realu Astromal Leszno i Wolsztyniaka Wolsztyn. Co ciekawe, w 2009 r., był testowany w naszym klubie. Ostatecznie nie znalazł jednak uznania w oczach trenera Edwarda Strząbały i z naszym klubem kontraktu nie podpisał.

→ WYGRAJ VOUCHER DO PIZZERII RECEPTURA 57 [KONKURS MECZOWY!] 🍕

Uwagę należy też zwrócić na pozyskanego latem z Leszna lewoskrzydłowego Krzysztofa Meissnera oraz grającego po przeciwnej stronie boiska Chorwata Daniela Dujmovicia z którym pomeczową pogawędkę utnie sobie Paulo Grozdek.

Mecz rozpocznie się o godz. 19.00. Ciekawie będzie jednak już prezentacją drużyn. Przyjdźcie do hali nieco wcześniej, bo szykujemy oficjalne pożegnanie Adama Skrabani, jednego z najlepszych zawodników w historii naszego klubu, dziś z powodzeniem pracującego z młodzieżą Siódemki.

11. KOLEJKA GRUPY B I LIGI | SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – TĘCZA FOLPLAST KOŚCIAN | PIĄTEK 9 GRUDNIA | GODZ. 19.00 | HALA OSiR PRZY UL. LOTNICZEJ 52.

FOT. Daniel Gębala, ŚKPR Świdnica/Facebook