Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Wielkie zwycięstwo młodzików Siódemki Huras w meczu na szczycie!

Siódemka Huras Legnica wygrała 35:24 w Świdnicy z tamtejszym ŚKPR-em w meczu 13. Kolejki Dolnośląskiej Ligi Młodzików. Drużyna trenera Zygmunta Woźniczki awansowała na pierwsze miejsce w tabeli!

Mimo, że do końca ligowych rozgrywek zostało jeszcze pięć kolejek, to środowy mecz w Świdnicy miał ogromny ciężar gatunkowy. I wielce prawdopodobne, że decydował on o tytule mistrzowskim. Stanęły przeciwko siebie bowiem dwie zdecydowanie najlepsze ekipy w lidze, które prowadzą w tabeli ze sporą przewagą nad resztą stawki.

W pierwszej rundzie w Legnicy górą był ŚKPR, który wygrał 25:22. Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki, by marzyć o złotym medalu i awansie do mistrzostw Polski z pierwszego miejsca, musieli więc w Świdnicy wygrać różnicą większą niż trzy bramki. Plan został wykonany i to z nawiązką. Siódemka Huras wzięła srogi rewanż za porażkę we własnej hali wygrywając jedenastoma bramkami!

Pierwsza połowa wcale nie wskazywała na okazałe zwycięstwo naszej drużyny. Choć praktycznie przez 25 minut była na prowadzeniu, to wynik oscylował jednak wokół remisu. W 16 min. gospodarze mieli nawet jedną bramkę na plusie (10:9). Ostatecznie po trzech trafieniach z rzędu Aleksa Kruszelnickiego na przerwę Siódemka schodziła wygrywając 15:13.

W drugiej połowie zespół Zygmunta Woźniczki zagrał koncertowo nie zostawiając miejscowym żadnych złudzeń. Świetnie spisywali się nasi bramkarze, defensywa stała się monolitem, a w ataku skutecznością imponowali Dawid Kiedrzyński i Patryk Mieleszczenko. Ostatecznie mecz zakończył się efektownym zwycięstwem 35:24 i powrotem po dwóch miesiącach na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Chłopcy rozegrali świetny mecz, wszyscy bez wyjątku, zasługują na pochwałę. Gratuluję im też mocnej psychiki, bo wytrzymali bardzo dużą presję związaną z tym meczem. Chcę zaznaczyć, że jeszcze mistrzem nie jesteśmy. Na przyznawanie sobie złotych medali jest jeszcze za wcześnie. Przed nami jeszcze pięć kroków – mówi trener Siódemki Huras, Zygmunt Woźniczka.

ŚKPR ŚWIDNICA – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 24:35 (13:15)

SIÓDEMKA: Zemła, Ti. Taiwo, Kucharski – Kiedrzyński 8, Mieleszczenko 10, Wita 3, Młyńczak 4, B. Bielewicz 1, Wilczyński 3, A. Kruszelnicki 6. Karne: 5/4. Kary: 4 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:5 (5), 5:7 (10), 8:9 (15), 11:12 (20), 13:15 (25), 15:19 (30), 16:25 (35), 20:28 (40), 23:31 (45), 24:35 (50).

TABELA DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI MŁODZIKÓW

FOT. Daniel Gębala, ŚKPR Świdnica/Facebook