Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Siódemka Huras druga w turnieju mikołajkowym w Obornikach Wlkp.

Drużyna chłopców Siódemki Huras Legnica przez trzy dni rywalizowała w mocno obsadzonym Turnieju Mikołajkowym „Ruukki Cup” 2022 w Obornikach Wielkopolskich. Zawody zakończyła na drugim miejscu. Do Legnicy wróciliśmy też nagrodami indywidualnymi.

W swojej grupie eliminacyjnej Siódemka Huras mierzyła się kolejno z: Cartusią Kartuzy (13:13), SP 16 Płock II (17:10), SP 4 Oborniki Wlkp. (20:6) oraz Nielbą Wągrowiec (18:19 i do ćwierćfinału awansowała z 3. miejsca.  

W meczu o awans do najlepszej czwórki turnieju zmierzyła się z SAS Gmina Kwidzyn. W regulaminowym czasie był remis 14:14. W rzutach karnych byliśmy jednak lepsi o jedną bramkę (3:2)! W półfinale po zaciętej walce Siódemka Huras ograła Cartusię Kartuzy 18:16.

W finale nasi chłopcy musieli uznać wyższość ŚKPR-u Świdnica, któremu ulegli 11:20. Trzecie miejsce w turnieju zajęli gospodarze – Sparta Oborniki Wielkopolskie, którzy w „małym finale” pokonali Cartusię Kartuzy. W „Ruukki Cup” rywalizowało w sumie 10 drużyn złożonych z zawodników z rocznika 2010 i 2011.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Teophilus Taiwo. Do najlepszej siódemki zawodów wybrano Michała Makara, natomiast nagrodę MVP naszej drużyny otrzymał Filip Olszowy.

SKŁAD SIÓDEMKI HURAS: Teo. Taiwo, Jopkiewicz – Stanio, Wójcik, Król, Rogowski, T. Cirka, Surel, Michalski, Werner, Godlewski, Olszowy, Dworak, P. Cirka, Zemła, Makar, Oleksiak.