Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki za nami. Pomagamy razem z partnerami

To był prawdziwy Weekend Cudów! Finał 22. edycji Szlachetnej Paczki przeszedł do historii. W Legnicy i regionie obdarowane zostały 33 rodziny. W tym roku nasz klub razem firmami Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych oraz Auro wziął udział w akcji po raz drugi.

Szlachetna Paczka ma długą tradycję. Pierwsza edycja akcji miała miejsce w 2001 r. Od tamtego czasu akcja ma coraz większy rozmach.

Jak to działa? Corocznie, w listopadzie tworzona jest baza rodzin. To osoby potrzebujące wsparcia, uboższe, chore, samotne, w trudnej sytuacji życiowej. Darczyńca lub grupa darczyńców wybiera rodzinę, której chce pomóc. Organizuje paczkę z potrzebnymi produktami i artykułami. Prezent oddawany jest lokalnym wolontariuszom. Z kolei oni podczas tak zwanego Weekendu Cudów przekują dar adresatom.

W tym roku w bazie wytypowanych do pomocy znalazły się 33 rodziny z Legnicy i regionu legnickiego. My przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę dla rodziny Pani Jolanty, która zajmuje się 7-letnią Julią, chorą na Zespół Downa, sprząta, gotuje i dba o dom oraz opiekuje się swoją 73-letnią schorowaną mamą, Panią Klarą. Rodzina żyje w trudnych warunkach.

W Weekend Cudów do sztabu Szlachetnej Paczki w legnickiej PWSZ dostarczyliśmy pralkę, piecyk gazowy, bon na rehabilitację dla małej Julii, a także żywność, słodycze, środki czystości, materiały szkolne, pościel, ręczniki i zabawki.

Za rok 23. edycja Szlachetnej Paczki. Dołączymy do niej na pewno, bo trzeba pomagać.