Komplet punktów pod choinkę. Pewne zwycięstwo w Wolsztynie!

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 32:20 z Wolsztyniakiem Wolsztyn w meczu 12. kolejki grupy B I ligi. Rok kończymy na drugim miejscu w tabeli ustępując GOKiS-owi Kąty Wrocławskie tylko gorszym bilansem bramek. Teraz w rozgrywkach nastąpi 1,5-miesięczna przerwa.

Siódemka w Wolsztynie wygrała bardzo wysoko, ale w przeciwieństwie do poprzednich spotkań z Tęczą i Dziewiątką, przewagę budowała dosyć mozolnie. W pierwszej połowie, słabiej niż zwykle funkcjonowała nasza obrona, szwankowała też skuteczność w ataku. W efekcie przez pierwszy kwadrans mecz był wyrównany – w 15 min. wygrywaliśmy tylko 6:5. Potem jednak dorzuciliśmy cztery bramki z rzędu i w 19 min. uciekliśmy na 10:5. W przerwie pewni swego jednak być jeszcze nie mogliśmy, bo przewaga czterech trafień (15:11) niczego gwarantować nie mogła.

W drugiej połowie oglądaliśmy już Siódemkę w znacznie lepszej wersji. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego mocniej stanęli w defensywie, na bramkę miejscowych zaczęły sunąć kolejne kontry, które perfekcyjnie wykańczał Michał Czarnecki, a w bramce świetnie spisywał się Adrian Stachurski. W 45 min. wygrywaliśmy 23:17, a 51 min. już 28:18. Ostatecznie odnieśliśmy okazałe zwycięstwo 32:20, po przerwie tracąc raptem 9 bramek.

Warto odnotować, że po długiej walce z kontuzją, po raz pierwszy w tym sezonie na parkiecie pojawił się Kornel Wita. Po raz kolejny na rzuty karne wchodził inny rekonwalescent – Karol Siwak (trafił 2 z 3). W Wolsztynie nie zagrał Łukasz Mazur. Kapitan drużyny nabawił się na piątkowym treningu urazu palca. A jako że Adrian Stachurski bronił bardzo dobrze, podnoszenie się Mazura z ławki nie miało większego sensu. Z kolei problemy z barkiem Paulowi Grozdkowi pozwoliły w Wolsztynie tylko na grę w pierwszej połowie. Po przerwie trener Góreczny chorwackiego rozgrywającego już oszczędzał.

Teraz przed nami 1,5-miesięczna przerwa w rozgrywkach. I liga do gry wróci dopiero 28 stycznia 2023 r. Tego dnia, na zakończenie pierwszej rundy sezonu dojdzie do absolutnego hitu – przy Lotniczej podejmiemy bowiem lidera tabeli, GOKiS Kąty Wrocławskie.

WOLSZTYNIAK WOLSZTYN – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA 20:32 (11:15)

WOLSZTYNIAK: Kaczorowski 1, Sudak – J. Pietruszka 3, Rogoziński 4, Mały, Weiss 4, Lisiecki, Trybuś 1, Młynkowiak 1, Kucza, Świtała, Hruświcki, Piątkowski 1, Lewandowski 1, Radny 4, Horowski. Karne: 4/2. Kary: 8 min.

SIÓDEMKA: Stachurski – Kochlewski 2, Pacek 5, Czarnecki 9, Kuliński 2, Nowosielski 3, Kruszelnicki 3, Klimaszewski 1, Wita, Siwak 2 (2), Stańko 2, Słowikowski 1, Grozdek, Pacuła 2. Karne: 3/2. Kary: 10 min.

PRZEBIEG MECZU: 1:2 (5), 4:5 (10), 5:7 (15), 5:10 (20), 9:13 (25), 11:15 (30), 11:16 (35), 12:18 (40), 17:23 (45), 18:27 (50), 19:31 (55), 20:32 (60).