Juniorzy Siódemki Huras zagrają w 1/16 finału mistrzostw Polski!

Siódemka Huras Legnica awansowała do rozgrywek centralnych Mistrzostw Polski Juniorów. W barażach podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego okazali się lepsi od Zagłębia II Lubin.

W sobotę Siódemka rozbiła Zagłębie 31:19, co spowodowało, że niedzielny rewanż w Lubinie był w zasadzie tylko formalnością. Wysoka wygrana w Legnicy wpłynęła zapewne na naszą drużynę, która do meczu przystąpiła rozluźniona i nie do końca skoncentrowana. Trener Piotr Będzikowski po końcowej syrenie miał do swoich podopiecznych o to nieco pretensji.

Awans do rozgrywek centralnych nie był w sumie zagrożony ani przez chwilę. Przez pierwsze 30 minut wynik oscylował wokół remisu. Gospodarze uciekli na kilka bramek dopiero po przerwie. W 43 min. dystans wynosił 6 trafień (19:13). Wówczas trener Piotr Będzikowski posłał na boisko galowy garnitur i Siódemka na więcej Zagłębiu już nie pozwoliła.

Dolny Śląsk w Mistrzostwa Polski Juniorów obok Siódemki Huras reprezentować będzie też mistrz województwa – SMS Zagłębie I Lubin. Losowanie grup 1/16 finału już w styczniu.

SMS ZAGŁĘBIE II LUBIN – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 29:23 (12:11)

SIÓDEMKA: Socha, Zembrzycki – Mikulewicz, A. Szporko 1, Kosiorowski, Dziedzic 4, Drążek, Makar, Świrski 7, Ł. Szporko 1, Niziołek, Król 2, Łukawski 8, Zapert. Karne: 2/2. Kary: 6 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:1 (5), 5:3 (10), 6:6 (15), 7:7 (20), 9:9 (25), 12:11 (30), 14:12 (35), 18:13 (40), 20:16 (45), 23:18 (50), 24:21 (55), 29:23 (60).

PIERWSZY MECZ: 31:19 dla Siódemki Huras. AWANS: Siódemka Huras.