Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Młodzicy Siódemki Huras najlepsi w turnieju w Obornikach Wielkopolskich

Siódemka Huras Legnica triumfowała w X Gwiazdkowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików, który w weekend rozegrany został w Obornikach Wielkopolskich. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze. Do Legnicy wróciła nie tylko z pucharem, ale również wyróżnieniami indywidualnymi.

Zespół trenera Zygmunta Woźniczki końcówkę roku ma bardzo udaną. W rozgrywkach ligi wojewódzkiej nasi młodzicy wygrali arcyważny mecz w Świdnicy, odzyskując tym samym fotel lidera. Natomiast w przedświąteczny weekend dali nam kolejny powód do radości, triumfując w mocno obsadzonym turnieju w Obornikach Wielkopolskich!

W grupie eliminacyjnej Siódemka Huras (prowadzona w zastępstwie przez trenera Tomasza Szporkę) wygrała 32:16 z Nielbą Wągrowiec, 36:19 z Gwardią Opole i 30:24 z reprezentacją Mazowsza. W półfinale nasi młodzicy poradzili sobie z PMOS-em Chrzanów (28:22), a w finale ponownie ograli kadrę województwa mazowieckiego, tym razem 16:14.

Bezdyskusyjne zwycięstwo w turnieju przełożyło się na wyróżnienia indywidualne dla naszych zawodników. MVP turnieju wybrany został Patryk Mieleszczenko. Królem strzelców został Dawid Kiedrzyński. Najlepszym bramkarzem wybrano Wojciecha Zemłę, a najlepszym zawodnikiem Siódemki Jakuba Młyńczaka. Z kolei Patryk Wita trafił do najlepszej 7 turnieju.