Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Mateusz Słowikowski opuszcza Siódemkę Miedź Huras. Będzie grać w Luksemburgu

Tylko pięć miesięcy trwała przygoda Mateusza Słowikowskiego z naszym klubem. 20-letni rozgrywający karierę będzie kontynuować w luksemburskiej ekstraklasie.

Mateusz Słowikowski jest wychowankiem SKF Wisła Płock. Występował też w Wybrzeżu Gdańsk, w barwach którego został mistrzem Polski juniorów młodszych. Grał też dla Gwardii Koszalin i MTS-u Chrzanów z którego przed sezonem 2022/23 trafił do Legnicy. Z naszym klubem rozgrywający związał się umową ważną do końca br. Wiadomo już, że strony nie skorzystają z opcji jej przedłużenia.

Mateusz Słowikowski postanowił kontynuować karierę za granicą. 20-latek związał się kontraktem z Handball Club Esperance Rumelange, klubem luksemburskiej ekstraklasy. Drużyna ta w obecnej kampanii walczy o pozostanie w AXA League. Szansę na debiut w nowej drużynie Słowikowski może otrzymać już 14 stycznia, kiedy to Rumelange podejmie Museldall.

Moja przygoda w Siódemce nie trwała długo, ale zawsze będę klub i miasto wspominał bardzo dobrze. Otrzymałem szansę pokazania się, złapałem fajny kontakt z drużyną. Przede mną nowe wyzwania, liczę na dalszy rozwój sportowy. Siódemce będę kibicował i trzymam kciuki za awans do Ligi Centralnej – mówi Mateusz Słowikowski, który w naszym zespole zaliczył 9 meczów (8 w I lidze, 1 w Pucharze Polski) zdobywając w nich łącznie 11 bramek.

Mateusz, dziękujemy za grę w naszych barwach i życzymy powodzenia w nowym klubie!

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)