Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

PORAŻKA JUNIORÓW NA INAUGURACJĘ 1/16 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI

Nie mamy dobrych wieści z Kielc, gdzie w piątek rozpoczął się turniej grupy C 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Siódemka Huras Legnica przegrała 31:36 z jednym z kandydatów do medalu, Górnikiem Zabrze.

Górnik Zabrze to mistrz Polski juniorów młodszych z 2021 r., który w tym sezonie chce potwierdzić swoją dominację w rocznikach 2004, 2005. Siódemka Huras przed faworyzowanym rywalem jednak nie pękła. Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego wyszli na boisko z mocnym postanowieniem sprawienia niespodzianki. Sztuka ta nie udała się, ale nasza drużyna tanio skóry nie sprzedała.

Górnik wygrywał praktycznie przez całe spotkanie. Do przerwy różnicą czterech bramek. W drugiej połowie Siódemka Huras zdołała jednak odrobić straty. W 50 min. doprowadziliśmy do remisu 28:28, a chwilę później mieliśmy akcję, która mogła dać nam prowadzenie. Niestety, końcówka należała do zabrzan, którzy ponownie odskoczyli na bezpieczny dystans i ostatecznie zgarnęli na inaugurację mistrzostw kraju komplet punktów.

🔴 TRANSMISJE LIVE Z KIELC → TUTAJ 🎥

W sobotę Siódemka Huras zmierzy się z gospodarzami. Mecz z Vive Kielce o godz. 12.00. W niedzielę (godz. 10.00) nasza drużyna zagra z Agrykolą Warszawa. Awans do kolejnej rundy krajowego czempionatu uzyskają dwie najlepsze drużyny turnieju.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – GÓRNIK ZABRZE 31:36 (15:19)

SIÓDEMKA: Socha – Król 10, Łukawski 7 (3), Ł. Szporko 6, Świrski 4, Dziedzic 2, Makar 2, Drążek, Mikulewicz, Kosiorowski, Niziołek, A. Szporko. Karne: 4/3. Kary: 8 min.

VIVE KIELCE – AGRYKOLA WARSZAWA 36:29 (20:13)