Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

GRUNWALD POZNAŃ ROZBITY W LEGNICY. FENOMENALNY ŁUKASZ MAZUR!

Siódemka Miedź Huras Legnica efektownie rozpoczęła drugą rundę pierwszoligowego sezonu. W sobotni wieczór drużyna trenera Tomasza Górecznego w efektowny sposób wygrała 35:22 z Grunwaldem Poznań w meczu 14. kolejki grupy B I ligi. W tabeli nadal zajmujemy drugie miejsce.

Mecz z Grunwaldem przebiegał wg wymarzonego przez nas scenariusza. Nasza drużyna od pierwszego gwizdka postawiła szczelny mur w obronie, a w ataku imponowała skutecznością – sygnał do szturmu dał Michał Przybylak, który rzucił pierwsze dwie bramki. A że do tego doszły jeszcze zabójcze kontry to po 9 min. gry było już 5:0. Przyjezdni pierwszą bramkę rzucili dopiero w 10 min. spotkania!

Siódemka już do końca meczu kontrolowała wydarzenia na parkiecie, bez pośpiechu budując coraz pokaźniejszą przewagę. Na przerwę schodziła z wynikiem 15:7. Jakichkolwiek złudzeń na dobry wynik goście pozbawieni zostali na początku drugiej połowy, gdy Filip Kruszelnicki i Kacper Łukawski dorzucili koleje dwie bramki i różnica dzieląca oponentów sięgnęła 10 bramek.

Mimo beznadziejnego położenia poznaniacy ambitnie walczyli do końca, ale wobec świetnie dysponowanej drużyny trenera Tomasza Górecznego, skazani byli na porażkę. Ostatecznie Siódemka Miedź Huras wygrała z Grunwaldem 35:22. Cieszą nie tylko punkty i styl, ale również charakter naszej drużyny, która na przegraną z GOKiS-em Kąty Wrocławskie zareagowała w najlepszy z możliwych sposobów.

Na deser kilka zdań o wyczynie naszego kapitana. Otóż Łukasz Mazur wyszedł obronną ręką z wszystkich 7 (słownie: SIEDMIU) rzutów karnych egzekwowanych przez przyjezdnych! Ale do tego nasz bramkarz się nie ograniczył. Mazur swoimi interwencjami doprowadzał „Wojskowych” do frustracji, zatrzymując ich seryjnie nawet w sytuacjach sam na sam.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – GRUNWALD POZNAŃ 35:22 (15:7)

SIÓDEMKA: Mazur – Kochlewski, Pacek 1, Przybylak 3, Czarnecki 7, Kuliński 1, Nowosielski 2, Kruszelnicki 1, Klimaszewski 3, Gregułowski 2, Wita 2, Stańko 4, Łukawski 5, Grozdek 3, Pacuła 1. Karne: 0/0. Kary: 14 min.

GRUNWALD: Wenta, Zarzycki, Tarko – Siejek 6, Martyński 2, Nowicki, Piechowiak 2, Bajka 1, Paw 3, Krzywicki 1, Płoski 4, Bujnowski. Karne: 7/0. Kary: 8 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:0 (5), 5:1 (10), 7:3 (15), 10:5 (20), 11:6 (25), 15:7 (30), 18:10 (35), 23:13 (40), 26:15 (45), 30:19 (50), 34:21 (55), 25:22 (60).