Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

NIEOBLICZALNI AKADEMICY KOLEJNYM RYWALEM. GRAMY JUŻ W PIĄTEK!

Meczem z AZS-em Zielona Góra zainaugurujemy rywalizację w ramach 16. kolejki grupy B I ligi. Do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Lotniczej zapraszamy już w piątek. Pierwszy gwizdek o godz. 19.00.

AZS to ekipa, której przed sezonem aspiracje sięgały nawet walki o mistrzostwo ligi. Parkiet jednak te ambitne plany nieco zweryfikował. Akademicy z rywalizacji o awans już się raczej „wypisali”, choć cały czas utrzymują kontakt ze ścisłą czołówką. Aktualnie AZS zajmuje w tabeli 5. miejsce, do trzeciego Boru Oborniki tracąc dwa punkty. Do nas już jednak siedem, a do lidera z Kątów Wrocławskich aż 13. A nie bez znaczenia jest, że zielonogórzanie mają rozegranych już 16 meczów (dwa mniej od Siódemki Miedź Huras i Boru, jeden mniej od GOKiS-u).

CZYTAJ !!! KONKURS RZUTÓW KARNYCH – DO WYGRANIA ATRAKCYJNA NAGRODA

Zespół trenera Ireneusza Łuczaka po świąteczno-noworocznej przerwie rozegrał już cztery spotkania. Rozpoczął źle, bo od porażki (19:24) w rozegranym awansem meczu z Olimpem Grodków. Potem jednak wskoczył na właściwe tory i ograł kolejno – u siebie Trójkę Nowa Sól (29:26), w delegacji Real Astromal Leszno (24:24, 3:1 w karnych) oraz we własnej hali ŚKPR Świdnica (33:26). To tylko potwierdza opinię o Akademikach, że są tyleż niewygodnym, co nieobliczalnym zespołem.

Rozgrywający Hubert Kuliński do Siódemki Miedź Huras Hubert Kuliński trafił 1,5 roku temu z AZS-u Zielona Góra

W pierwszej rundzie wygraliśmy w Zielonej Górze po zaciętej walce 29:26. Można być więc pewnym, że doświadczony trener Ireneusz Łuczak nie przywiezie do Legnicy swojej drużyny w celach turystycznych, tylko spróbuje „ukąsić” wicelidera. Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że zdecydowanym faworytem piątkowej konfrontacji jest Siódemka Miedź Huras.

CZYTAJ !!! → W PRZERWIE LOSOWANIE VOUCHERA DO KEBAB KING HOUSE

Zespół trenera Tomasza Górecznego po przegranej w pierwszym tegorocznym meczu z GOKiS-em Kąty Wr. zareagował w sposób idealny – zmiażdżył przy Lotniczej groźnego rywala, jakim jest Grunwald Poznań. Jeśli w piątkowy wieczór nasza drużyna zagra na swoim normalnym poziomie, o trzy punkty drżeć więc nie powinniśmy. Tym bardziej, że do meczu z AZS-em przystąpimy praktycznie w najsilniejszym zestawieniu.

16. KOLEJKA I LIGI (GRUPA B) | SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – AZS ZIELONA GÓRA | PIĄTEK (17 LUTEGO) | GODZ.19.00 | HALA OSiR PRZY UL. LOTNICZEJ 52 W LEGNICY.

🔴 TRANSMISJA LIVE → TUTAJ 🎥

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)