Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

DO GRODKOWA W ROLI FAWORYTA. ZWYCIĘSTWO Z OLIMPEM OBOWIĄZKOWE!

Po dwóch domowych wygranych, z Grunwaldem Poznań i AZS-em Zielona Góra, Siódemkę Miedź Huras czeka pierwszy w tym roku mecz na wyjeździe. W sobotę podopieczni trenera Tomasza Górecznego zmierzą się z Olimpem Grodków. Pierwszy gwizdek o godz. 18.00. Wynik LIVE będziemy podawać na klubowym Facebooku.

Gdy na początku października ub. roku graliśmy z Olimpem, ten do Legnicy przyjechał jako trzeci zespół w tabeli z kompletem zwycięstw na koncie. „Olimpijczycy” przy Lotniczej zostali jednak brutalnie zweryfikowani. Mecz zakończył się łatwą wygraną podopiecznych trenera Tomasza Górecznego 36:30, a Olimp zaczął obsuwać się w ligowej hierarchii. Obecnie zajmuje w tabeli dopiero 11. miejsce z 17 punktami na koncie.

Ekipa z Opolszczyzny 2023 rok rozpoczęła obiecująco, bo od dwóch wygranych – niespodziewanej z AZS-em Zielona Góra (24:19) i planowej SPR-em Gorzyce Wlk. (34:30). Potem jednak znów przyszły porażki. Olimp poległ w Nowej Soli (22:27) i Świdnicy (31:37) i we własnej hali z Realem Astromal Leszno (21:32). Faworyta sobotniej konfrontacji wskazać więc nie jest trudno. Siódemka Miedź Huras do Grodkowa wybiera się po trzy kolejne punkty. Inny scenariusz nie jest brany pod uwagę zarówno przez sztab i zawodników, jak i kibiców.

W jesiennym meczu z Olimpem Filip Kruszelnicki nie wystąpił z powodu urazu. Tym razem nasz rozgrywający jest gotowy do gry

Tyle że nasza drużyna musi, a miejscowi mogą. To na zawodnikach trenera Tomasza Górecznego ciążyć będzie presja, a nie na Olimpie, który z pewnością na parkiecie się nie położy i spróbuje sprawić niespodziankę. A że I liga potrafi być nieprzewidywalna, pokazała choćby miniona kolejka, w której lider – GOKiS Kąty Wr. przegrał z UKS Dziewiątka Legnica, a trzeci w tabeli Bór Oborniki Śl. z Tęczą Kościan. Czy ten sygnał ostrzegawczy dotarł do naszej szatni? Jesteśmy przekonani, że tak!

Co zrobić, żeby wygrać w Grodkowie? Przede wszystkim zagrać na swoim normalnym poziomie plus zwrócić uwagę na trio stanowiące o sile Olimpu – Daniel Jendryca, Marcel Ungier i Sebastian Kolanko łącznie w tym sezonie rzucili 259 bramek, co stanowi ponad połowę dorobku całej drużyny! Warto też przyjrzeć się, jak broni Xawier Drojma. Młody golkiper Olimpu, gdy ma dzień, potrafi bowiem zamurować bramkę.

Siódemka Miedź Huras na mecz z Olimpem wybiera się w galowym składzie. Trener Tomasz Góreczny będzie miał do dyspozycji prawie wszystkich zawodników. Prawie, bo kolejnej kontuzji kolana doznał niestety Kornel Wita. Nasz rozgrywający jest już po zabiegu i w tym sezonie już go na boisku nie zobaczymy.

17. KOLEJKA I LIGI (GRUPA B) | OLIMP GRODKÓW – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA | SOBOTA 25 MARCA | GODZ. 18.00 | HALA IM. ZDZISŁAWA ZIELONKI W GRODKOWIE.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)