Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

TRENER TOMASZ GÓRECZNY PO MECZU Z OLIMPEM GRODKÓW

W sobotni wieczór Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 28:27 z Olimpem Grodków w meczu 17. kolejki grupy B I ligi. Jak spotkanie w Grodkowie podsumował trener Tomasz Góreczny? Poniżej wypowiedź naszego szkoleniowca.

– Zdobyliśmy trzy punkty i w zasadzie to tyle, ile chciałbym po tym meczu powiedzieć. Niestety, styl w jakim wygraliśmy pozostawia wiele do życzenia. Przede wszystkim to tylko w pierwszej połowie nie trafiliśmy w bramkę rywala aż 8 razy! Gospodarze w bramce mieli juniora, a my rzucaliśmy metr od niej. Nasze problemy w tym meczu spowodowane były kiepską skutecznością. Dawno nie widziałem tylu naszych rzutów, które nawet nie trafiły w światło bramki. Momentami ręce mi opadały! Zwykle rzucamy w tym sezonie ponad 30 bramek, a więc gdybyśmy wyrobili średnią, mecz w Grodkowie miałby dla nas spokojny przebieg. A tak, zafundowaliśmy sobie horror. Dobrze, że z happy endem, bo wpadka tutaj byłaby bardzo kosztowna.

– Już przed tygodniem, w meczu z AZS-em Zielona Góra zagraliśmy słabiej w ataku, a wynik został przypudrowany postawą w bramce Adriana Stachurskiego. Dużo o tym rozmawialiśmy, mieliśmy wyciągnąć wnioski. Ale dziś nie było widać, że w ogóle na ten temat była rozmowa, nie mówiąc już o wyciągnięciu jakichkolwiek wniosków.