Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Z NOŻAMI W ZĘBACH! ZWYCIĘSTWO SIÓDEMKI MIEDŹ HURAS W OBORNIKACH ŚLĄSKICH

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała na wyjeździe 39:22 z Borem Joynext Oborniki Śląskie w zaległym meczu 15. kolejki grupy B I ligi. Zespół trenera Tomasza Górecznego nie dał w sobotni wieczór gospodarzom żadnych szans.

Po wpadce z Zewem Świebodzin nasza drużyna pojechała do Obornik Śląskich mocno podrażniona i zdeterminowana. Mecz zapowiadał się jako niełatwy, wszak Bór, choć ostatnio będący w wyraźnym dołku, we własnej hali nie przegrał od 1,5 roku. Starcie drugiej z czwartą ekipą ligi nie dostarczyło jednak zbyt wielu emocji. Siódemka Miedź Huras miejscowych zdeklasowała, będąc lepsza o klasę od pierwszej do ostatniej minuty.

Gospodarzy napoczął Michał Przybylak. Chwilę później wyrównał niezniszczalny weteran ligowych parkietów, Artur Szabat, ale był to już ostatni remis w tym meczu. Po kwadransie wygrywaliśmy 10:5, a po 21 min. już 16:6. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 18:8. Liczby nie kłamią – świetnie prezentowała się nasza defensywa, a w ataku imponowaliśmy skutecznością. Uwaga! Bramkarze Boru przed przerwą nie odbili ani jednej piłki!

W drugiej połowie mieliśmy mecz pod pełną kontrolą. A im dłużej trwał, tym z miejscowych schodziło powietrze.  A nasi? Nadal koncertowali! Bramkę murował Adrian Stachurski (w pierwszej połowie równie świetny był Łukasz Mazur), a w ataku skutecznością imponowali Michał Czarnecki, Kacper Łukawski, Szymon Pacek i Patryk Gregułowski. Na rozegraniu rządził zaś Hubert Kuliński. Ostatecznie, w efektownym stylu, bez żadnych problemów, w trybie lekkim i przyjemnym, wygraliśmy ten bardzo ważny mecz 39:22.

Zwyciężając w Obornikach Śląskich nasza drużyna umocniła się na drugim miejscu w tabeli i wciąż liczy się w walce o awans. Z kolei gospodarze z rywalizacji o promocję do Ligi Centralnej praktycznie już się wypisali. Za tydzień podopiecznych trenera Tomasza Górecznego czeka kolejny mecz na wyjeździe. Tym razem w Gorzycach Wielkich, gdzie zmierzą się outsiderem tabeli, tamtejszym SPR-em.

BÓR JOYNEXT OBORNIKI ŚLĄSKIE – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA 22:39 (8:18)

BÓR: Wiącek, Philippe, Skrzypek – Żubrowski 2, Dekarz 2, Piróg 8 (1), Fediuk 1, Pedryc 2, Krupiarz, Feliszek 1, Latko 3, Filon, Szabat 2, Lasota, Borzymowski 1. Karne: 4/1. Kary: 4 min.

SIÓDEMKA: Mazur, Stachurski – Pacek 5, Przybylak 4, Czarnecki 10, Kuliński 3, Nowosielski 2, Klimaszewski, Stańko 4, Łukawski 7 (3), Gregułowski 3, Pacuła 1. Karne: 4/3. Kary: 2 min.

PRZEBIEG MECZU: 1:4 (5), 3:5 (10), 5:10 (15), 6:15 (20), 7:17 (25) 8:18 (30), 9:22 (35), 10:25 (40), 12:28 (45), 16:31 (50), 19:35 (55), 22:39 (60).