Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

CHŁOPCY I MŁODZICY SIÓDEMKI ZAGRALI W MEMORIALE JAKUBA MARCINKOWSKIEGO

W miniony weekend w Świdnicy rozegrano VII Memoriał Jakuba Marcinkowskiego. W dwóch kategoriach wiekowych – młodzikach i chłopcach, rywalizowało w sumie 19 drużyn. Na starcie stanęła nasza drużyna chłopców. Swoich zawodników mieliśmy też w reprezentacjach Dolnego Śląska.

W kategorii chłopców (10 drużyn) zwyciężyła kadra Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej (rocznik 2010) z dwoma zawodnikami Siódemki Huras Legnica w składzie (Theophilus Taiwo i Filip Olszowy). Drugie miejsce zajął ŚKPR Świdnica, a trzecie Orzeł Opole. Siódemka Huras zakończyła turniej na miejscu 5. Nagrodę dla MVP w naszej drużynie otrzymał Maksymilian Godlewski.

W turnieju młodzików (9 drużyn) najlepsza była Gwardia Opole. Na podium stanęły też ekipy Chrobrego Żórawina i Tęczy Folplast Kościan. Na 8. miejscu uplasowała się kadra DZPR (rocznik 2009) w której mieliśmy trzech zawodników (Timothy Taiwo, Szymon Kucharski, Jakub Paterek). Timothy Taiwo do Legnicy wrócił z nagrodą dla najlepszego bramkarza turnieju!

Memoriał Jakuba Marcinkowskiego rozgrywany jest od siedmiu lat. Impreza ma na celu uczczenie pamięci zawodnika ŚKPR-u Świdnica, który w 2015 r. zmarł w wieku 15 lat w trakcie turnieju finałowego Mistrzostw Polski młodzików w Kielcach.

FOT. ŚKPR Świdnica