Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

MACIEJ STAŃKO NA DŁUŻEJ W SIÓDEMCE MIEDŹ HURAS LEGNICA!

Sezon 2022/23 dopiero wkracza w decydującą fazę, ale już dziś myślimy o przyszłości naszego pierwszego zespołu. Nowy kontrakt podpisał właśnie Maciej Stańko! 26-letni obrotowy będzie grał w Siódemce Miedź Huras Legnica co najmniej do maja 2025 roku.

Obecna umowa Macieja Stańki wygasa z końcem bieżącego sezonu. Nasz wychowanek zdecydował jednak już teraz złożyć podpis pod nowym kontaktem, który będzie obowiązywać do maja 2025 roku.

Swoją przyszłość wiążę z Legnicą i Siódemką Miedź Huras, z którą chcę wrócić do Ligi Centralnej. To jest dla mnie priorytet – mówi 26-letni obrotowy, który rozgrywa bardzo dobry sezon w I lidze, będąc jednym z kluczowych zawodników drużyny trenera Tomasza Górecznego.

Maciej Stańko jest filarem naszej defensywy, ale swoje dodaje również w ataku – aktualnie ma na koncie 35 bramek.

Imponujący warunkami fizycznymi (201 cm/102 kg) obrotowy jest wychowankiem Siódemki. W sezonie 2013/14 w barwach naszego klubu został ćwierćfinalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Następnie trafił do Gwardii Opole w której zaliczył 7 spotkań w PGNiG Superlidze.

Maciej Stańko w swoim sportowym CV ma również występy w Olimpie Grodków, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Dziewiątce Legnica. Do Siódemki wrócił latem 2021 r. W poprzedniej kampanii w Lidze Centralnej rozegrał 19 spotkań, w których zdobył 14 bramek.