Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

WYCHOWANEK Z NOWYM KONTRAKTEM. SZYMON PACEK ZOSTAJE W LEGNICY!

Szymon Pacek związał się z Siódemką Miedź Huras Legnica na kolejny sezon 2023/2024. W bieżącej kampanii 20-letni rozgrywający jest jedną z najważniejszych postaci naszej drużyny, która walczy o awans do Ligi Centralnej.

Szymon Pacek jest wychowankiem MSPR Siódemka. 20-letni leworęczny rozgrywający (195 cm/87 kg) to zawodnik o ogromnym potencjale. W sezonie 2021/22 był jednym z liderów naszej drużyny juniorów, która zajęła w mistrzostwach Polski 4. miejsce.

W pierwszym zespole Siódemki Miedź Huras debiutował jako 18-latek, w rozgrywkach I ligi 2020/21 zdobywając 4 bramki w seniorskim handballu. W poprzedniej kampanii zaliczył 8 meczów w Lidze Centralnej. Skutecznością imponował w zespole rezerw – w II lidze rzucając aż 123 bramki oraz juniorów – blisko 100 bramek w lidze wojewódzkiej i rozgrywkach centralnych. W obecnym sezonie Szymon Pacek jest ważnym zawodnikiem naszej pierwszoligowej drużyny. W 16 spotkaniach zdobył 46 bramek.

Obecna umowa młodego rozgrywającego wygasa w maju br. Nowy kontrakt Szymona Packa będzie ważny do końca maja 2024 roku, a więc przez cały następny sezon.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu umowę z naszym klubem przedłużył również Maciej Stańko. Natomiast już w styczniu br. podpisaliśmy kontrakt z kolejnym naszym wychowankiem, Patrykiem Gregułowskim.