Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

JEDZIEMY DO LIGOWEGO SŁABEUSZA. ZWYCIĘSTWO NASZYM OBOWIĄZKIEM

W sobotę Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się na wyjeździe z DIOZ SPR Gorzyce Wielkie w ramach 19. kolejki grupy B I ligi. Początek meczu o godz. 18.00. Wynik LIVE na naszym profilu na Facebooku.

Postawmy sprawę otwarcie. Sobotni mecz wypieków na twarzach kibiców raczej nie wywołuje. Wskazanie faworyta jest bowiem zadaniem dziecinnie łatwym. Wszak w Gorzycach Wielkich staną naprzeciwko siebie najgorsza drużyna w lidze i wicelider tabeli.

SPR to prawdziwy outsider. W tym sezonie przegrał wszystkie 19 spotkań i zamyka stawkę z zerowym dorobkiem punktowym. Siódemka Miedź Huras ma ich na koncie 45. Na tle gorzyczan jest zwyczajnie ekipą z zupełnie innej handballowej bajki. SPR myślami jest już w II lidze, my z kolei koncentrujemy się na boju o Ligę Centralną. W zasadzie, sobotnich oponentów dzieli wszystko. A gdy jeszcze przypomnimy, że jesienią w Legnicy wygraliśmy 50:18, to trudno nawet przypuszczać, że w sobotni wieczór coś złego może nam się w Gorzycach przytrafić.

🔴 WYNIK LIVE Z GORZYC WIELKICH → TUTAJ

Drużyna trenera Tomasza Górecznego do Wielkopolski jedzie wykonać plan, który jest zwięzły i klarowny – nie zlekceważyć rywala, pewnie wygrać, nie złapać kontuzji i spokojnie myśleć o przyszłotygodniowym meczu z Trójką Nowa Sól (w sobotę 25 marca w Legnicy).

Wracając do październikowego meczu w Legnicy, to warto zaznaczyć, że powtórka z rzucenia pół setki bramek raczej jest wykluczona. Zespół z Gorzyc w pierwszej części sezonu miał bowiem ogromne problemy kadrowe, co przełożyło się na kilka druzgocących porażek. SPR zdołał w międzyczasie wzmocnić kadrę. Do zespołu dołączyło kilku solidnych zawodników ze znanym z występów w Ostrovii Ostrów Wlkp. obrotowym Grzegorzem Salamonem na czele. SPR-owi dużo daje też inny były gracz Ostrovii – Łukasz Wołowicz. Ten 21-letni rozgrywający w 13 meczach zdobył już 99 bramek.

W efekcie SPR jest dziś znacznie mocniejszą drużyną niż jesienią. Co prawda wciąż przegrywa, ale coraz częściej jest w stanie nawiązać z ligowymi rywalami walkę. Przed tygodniem przegrał w Świdnicy tylko 30:33, z kolei całkiem niedawno postawił się w Grodkowie ulegając po walce 22:27. Spaceru z watą cukrową w dłoniach może więc w sobotni wieczór nie być. Zwycięstwo jest jednak obowiązkiem.

19. KOLEJKA I LIGI (GRUPA B) | DIOZ SPR GORZYCE WIELKIE – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA | SOBOTA 18 MARCA | GODZ. 18.00 | HALA SP IM. IGNACEGO ULATOWSKIEGO W GORZYCACH WLK.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)