Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

WRACAMY NA LOTNICZĄ! PRZECIWNIKIEM NIEOBLICZALNA TRÓJKA NOWA SÓL

Po trzech tygodniach przerwy nareszcie zagramy przed własną publicznością! W sobotę Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się z Trójką Nowa Sól. Mecz 20. kolejki  grupy B I ligi w hali OSiR przy ul. Lotniczej rozpocznie się o godz. 18.30.

Zespół trenera Tomasza Górecznego ma za sobą dwa kolejne mecze wyjazdowe (w Obornikach Śląskich i Gorzycach Wielkich) z których przywiózł do domu komplet punktów. W sobotni wieczór wróci do hali przy Lotniczej, gdzie podejmie Trójkę Nowa Sól. Siódemka Miedź Huras jest rzecz jasna faworytem, ale ekipy z województwa lubuskiego nikt w naszej szatni lekceważyć nie zamierza. Tym bardziej mając w pamięci, mecz z pierwszej rundy w Nowej Soli – choć wygrany wysoko 36:27, to jednak wcale niełatwy.

– Trójka Nowa Sól to bardzo solidna drużyna środka tabeli i wymagający rywal. Nastawiamy się na to, że w Legnicy postawi trudne warunki. Czeka nas trudny mecz – mówi szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras.

POWRÓT SUPERSTRZELCA

Przed tygodniem, w Gorzycach w składzie Siódemki Miedź Huras brakowało Michała Czarneckiego. Nasz najlepszy strzelec pauzował bowiem ze względu na uraz. Dobra wiadomość jest taka, że „Czarny” wrócił już do treningów i w meczu z Trójką trener Tomasz Góreczny będzie miał go do dyspozycji. Przypomnijmy, że leworęczny skrzydłowy w tym sezonie ma na koncie już 130 ligowych trafień!

Będą też niestety zdrowotne absencje. Poza wyłączonym z gry do końca sezonu Kornelem Witą, w sobotę nie wystąpią Karol Siwak i Paulo Grozdek. Za to niewykluczone, że szansę debiutu w I lidze otrzyma Jakub Nowakowski. 19-latek jak dotąd w obecnej kampanii występował jedynie w drugoligowych rezerwach.

Z PROBLEMAMI POZA DOMEM

Trójka aktualnie zajmuje w tabeli 7. miejsce z dorobkiem 30 punktów. Zdecydowaną większość z tej puli nowosolanie zdobyli we własnej hali. Na wyjazdach Trójka radzi sobie już znacznie gorzej – poza domem wygrała raptem dwa mecze (w Gorzycach i Świdnicy). Wymowny jest bilans meczów naszych rywali w 2023 r. Cztery mecze u siebie i cztery zwycięstwa. Trzy spotkania w delegacji i trzy przegrane (choć jedna, w Lesznie, dopiero po karnych). Wychodzi więc na to, że mamy do czynienia z drużyną bardzo groźną, ale głównie na własnym podwórku.

W zespole trenera Alana Raczkowiaka jest kilku ciekawych zawodników. Należy do nich z pewnością Artur Dymkowski. Ten 25-letni skrzydłowy jest najlepszym strzelcem Trójki – w tym sezonie rzucił już 117 bramek. Uwagę należy zwrócić również na rozgrywającego Kamila Kowalskiego oraz brylującego na kole Marcina Hajnysza (71 bramek). Największą siłą naszego najbliższego oponenta jest jednak zespołowość. Na pewno nie należy tego faktu bagatelizować.

20. KOLEJKA GRUPY B I LIGI | SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – TRÓJKA NOWA SÓL | SOBOTA 25 MARCA | GODZ. 18.30 | HALA OSiR PRZY UL. LOTNICZEJ 52.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)