Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

1/8 FINAŁU PUCHARU ZPRP MŁODZIKÓW W LEGNICY – Z KIM ZAGRAMY O ĆWIERĆFINAŁ?

W dniach 5-7 maja zostaną rozegrane cztery turnieje 1/8 finału Pucharu ZPRP Młodzików. O awans do ćwierćfinału krajowego czempionatu w tej kategorii wiekowej powalczymy we własnej hali. Wiemy już, z kim drużynie trenera Zygmunta Woźniczki przyjdzie się zmierzyć!

Do hali przy ul. Lotniczej przyjadą: Sparta Oborniki Wielkopolskie, AS Wesoła Warszawa oraz UKS Banino. Do najlepszej ósemki w Polsce awansują dwie drużyny.

Sparta Oborniki Wielkopolskie to mistrz województwa wielkopolskiego. W 1/16 finału była gospodarzem turnieju i zajęła w nim 1. miejsce ogrywając Gwardię Opole, Warszawiankę i Olimpię Biała Podlaska. Bez dwóch zdań – to bardzo mocna ekipa! Co tylko pokazuje, że w ostatnich latach szkolenie młodzieży w Obornikach Wlkp. stoi na wysokim poziomie.

Pozostali rywale to mniej uznane marki w krajowym handballu, ale ich obecność w TOP 16 mistrzostw Polski na pewno nie jest przypadkowa.

Akademia Sportu Wesoła Warszawa to wicemistrz województwa mazowieckiego. W lidze lepsza od stołecznej drużyny była tylko Wisła Płock. W 1/16 finału Wesoła zajęła 2. miejsce w turnieju w Pabianicach (porażka z Kusym Szczecin, wygrane z  PMOS Chrzanów i Pabiksem Pabianice).

UKS Banino w lidze pomorskiej zajął drugie miejsce ustępując tylko GKS-owi Żukowo. Drużyna z Kaszub awans do 1/8 finału wywalczyła w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie przegrała z gospodarzami – KSZO, ale wygrała z Trójką Nowa Sól i Wiertmetem Libusza.

Przypomnijmy, że nasi młodzicy w cuglach wygrali swoją grupę 1/16 finału wysoko wygrywając w Legnicy z MKS-em Grudziądz, Zagłębiem Sosnowiec i SRS-em Przemyśl.