Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

W SOBOTĘ DRUGIE DERBY LEGNICY! CEL: ZAGRAĆ JAK NA FAWORYTA PRZYSTAŁO

W sobotni wieczór po raz drugi w tym sezonie będziemy świadkami derbów Legnicy w I lidze. Pełniąca rolę gospodarza Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się z EuCO UKS Dziewiątka Legnica. Początek meczu w hali OSiR przy ul. Lotniczej o godz. 18.30.

28 – tyle punktów dzieli Siódemkę Miedź Huras i Dziewiątkę w ligowej tabeli. My jesteśmy wiceliderem, walczymy o awans do Ligi Centralnej. Nasi lokalni rywale zajmują 10. miejsce – awans im rzecz jasna nie grozi, ale i o spadek martwić się już nie muszą. Kadra, potencjał sportowy? Bez dwóch zdań – wszystkie argumenty znajdują się w naszej szatni. A gdy jeszcze weźmiemy pod uwagę, że w pierwszej rundzie, wygraliśmy 32:19, to wskazanie faworyta sobotnich derbów nie jest zadaniem trudnym. Postawmy sprawę jasno – każde inne rozstrzygnięcie, jak zwycięstwo podopiecznych trenera Tomasza Górecznego będzie sporego kalibru niespodzianką.

Tyle że mówimy o derbach, a te przecież, jak głosi stare sportowe porzekadło, rządzą się ponoć swoimi prawami. Skazywany na pożarcie zespół prowadzony przez trenerów Patryka Szydziaka i Michała Kuryłę na pewno tanio skóry nie sprzeda. A że Dziewiątka nie jest drużyną, którą można lekceważyć przekonał się już lider z Kątów Wrocławskich. W lutym GOKiS sensacyjnie przegrał z nią w Legnicy (26:27), co jest dla nas głośnym sygnałem ostrzegawczym. W przekroju całego sezonu Dziewiątka gra jednak w kratkę (10 zwycięstw – 12 porażek). Potrafiła niedawno ograć solidne ekipy – AZS Zielona Góra czy Bór Oborniki Śląskie, ale i przegrać w Świdnicy czy Lesznie.

W grudniu wysoko wygraliśmy 32:19. W akcji nasz najlepszy snajper Michał Czarnecki

W sobotę trener Tomasz Góreczny będzie dysponował pełną kadrą. Do gry gotowi mają być oszczędzani w środowym meczu z ŚKPR Świdnica – Patryk Gregułowski i Hubert Kuliński. Z kolei Dziewiątka będzie musiała sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca – Bartosz Król (121 bramek) w ostatnim meczu z AZS Zielona Góra doznał kontuzji stopy, która oznacza dla niego koniec sezonu. Zagrają za to na pewno wypożyczeni z naszego klubu – Mateusz Krukiewicz i Jakub Wołowiec. Warto zauważyć, że ten pierwszy na parkietach I ligi radzi sobie coraz lepiej (72 bramki).

Początek meczu o godz. 18.30. Warto jednak do hali przyjść nieco wcześniej. Przed meczem wystąpią bowiem czirliderki ze Złotego Centrum Artystycznego GoldArt. Zaprezentujemy też świeżo upieczonych złotych medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

23. KOLEJKA GRUPY B I LIGI | SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – EuCO UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA | SOBOTA 22 KWIETNIA | GODZ. 18.30 | HALA OSiR PRZY UL. LOTNICZEJ 52.

FOT. Dawid Sołtys (e-legnickie.pl)