Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

DERBY LEGNICY ZGODNIE Z PLANEM. BEZ PROBLEMÓW ZDOBYWAMY TRZY PUNKTY

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 29:19 z EuCO Dziewiątką Legnica w meczu 23. kolejki grupy B I ligi. Nasza drużyna miała derbowe starcie pod pełną kontrolą, sięgając po komplet punktów bez konieczności wrzucania wyższego biegu.

Co prawda Dziewiątka poprzeczkę zawiesiła nam znacznie wyżej niż w pierwszym, grudniowym meczu, ale w sobotni wieczór przy Lotniczej, przez całe 60 minut widać było, kto jest wiceliderem tabeli, a kto 10. ekipą ligi. Nasza drużyna, inaczej niż w jesiennych derbach, tym razem przewagę budowała powoli.

Po kwadransie gry wygrywała 7:3, a na przerwę schodziła z pięcioma bramkami na plusie (12:7). Świetnie prezentowała się w obronie, bramkę zamurował Adrian Stachurski, za to miała problemy ze skutecznością w ataku. Należy zaznaczyć, że vis a vis Stachurskiego – Marcin Teterycz i Piotr Kaczmarek (dwa obronione karne) też byli w świetnej dyspozycji.

W drugiej połowie podopieczni trenera Tomasza Górecznego poprawili nieco grę w ataku i zaczęli odjeżdżać z wynikiem. Duża w tym zasługa wracającego do wysokiej formy Filipa Kruszelnickiego, dobrej dyspozycji Patryka Gregułowskiego i standardowo już skutecznego Michała Czarneckiego. W 40 min. Siódemka Miedź Huras wygrywała 18:10, a na 15 minut przed końcową syreną 20:11. I to było tyle, jeśli chodzi o ewentualną niespodziankę.

W końcówce meczu szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras zaczął rotować składem. Ale zmiennicy spisali się bardzo dobrze. Bramki Kacpra Łukawskiego, Wiktora Kochlewskiego i coraz lepiej funkcjonującego w drużynie Piotra Deca, miały wpływ na końcowy wynik.

Siódemka Miedź Huras wygrała różnicą dziesięciu bramek i trudno nie odnieść wrażenia, że uczyniła to na zaciągniętym hamulcu. W naszej szatni wszyscy już myślami są chyba przy meczu kończącym ligowy sezon z GOKiS-em Kąty Wrocławskie, który rozstrzygnie o pierwszym miejscu i awansie do turnieju barażowego.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – EuCO DZIEWIĄTKA LEGNICA 29:19 (12:7)

SIÓDEMKA: Stachurski, Socha – Kochlewski 1, Pacek 2, Przybylak 1, Czarnecki 8, Nowosielski, Kruszelnicki 6, Dec 1 (1), Stańko 1, Łukawski 2, Gregułowski 7, Pacuła. Karne: 3/1. Kary: 10 min.

DZIEWIĄTKA: Teterycz, Kaczmarek 1 – Wołowiec, Sydor 1, Wróbel 2, Kuryło 2, Krukiewicz 5, Pawlak, Szydziak 4 (3), Dziobek 1, Świekatowski 2, Mierzejewski, Pedryc, Świrski 1. Karne: 4/3. Kary: 6 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:1 (5), 4:1 (10), 7:3 (15), 10:5 (20), 11:6 (25), 12:7 (30), 15:10 (35), 18:10 (40), 20:11 (45), 24:15 (50), 25:18 (55), 29:19 (60).