Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

TRENERZY PO MECZU SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS – EuCO DZIEWIĄTKA LEGNICA

Siódemka Miedź Huras wygrała 29:19 z EuCO Dziewiątką w meczu 23. kolejki grupy B I ligi. Jak sobotnie derby Legnicy w hali przy Lotniczej skomentowali szkoleniowcy obydwu drużyn?

Tomasz Góreczny (Siódemka): – Dziewiątka odrobiła zadanie z pierwszego meczu, kiedy to szybko odskoczyliśmy z wynikiem i mieliśmy mecz pod pełną kontrolą zanim na dobre się nie rozpoczął. Tym razem tak łatwo nie mieliśmy, bo rywal się mocniej postawił. Do przerwy mieliśmy tylko pięć bramek na plusie i mecz nie był jeszcze rozstrzygnięty. Wynikało to głównie z naszej słabej skuteczności rzutowej. Mieliśmy z nią problemy przez cały mecz. Natomiast muszę pochwalić mój zespół za postawę w obronie.

Patryk Szydziak (Dziewiątka): – Zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w grudniowych derbach, ale nie do końca jesteśmy zadowoleni, bo mogliśmy na początku meczu lepiej rozwiązywać pewne schematy. Bardzo brakowało nam dziś Bartosza Króla, przez co nie mieliśmy zagrożenia z drugiej linii. Szkoda naszych błędów, których sporo popełniliśmy. Wielkie brawa dla bramkarzy, bo gdyby nie oni to wynik na tablicy wyglądałby dla nas znacznie gorzej. W pierwszym meczu z Siódemką szybko się poddaliśmy, dziś walka była przez cały mecz.

Patryk Szydziak

FOT. Aleksander Bala (e-legnickie.pl)