KAPITALNY START JUNIORÓW MŁODSZYCH W 1/8 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI!

Siódemka Huras Legnica wygrała 30:29 z MTS Kwidzyn w meczu otwarcia turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Kielcach. Zespół trenera Adama Skrabani prowadził już nawet ośmioma bramkami, ale o końcowy wynik musieliśmy drżeć aż do ostatniej sekundy.

Siódemka Huras nie była faworytem konfrontacji z wymienianym w gronie kandydatów do medalu MTS-em, można więc mówić o niespodziance. Nasza drużyna na powitanie z kieleckim turniejem rozegrała świetny mecz, od pierwszych minut prezentując wysoki poziom i charakter.

Pierwsza połowa przebiegała wg schematu – bramka za bramkę. W pierwszej fazie spotkania wynik cały czas oscylował wokół remisu, ale częściej na prowadzeniu był MTS, a my goniliśmy wynik. Na prowadzenie wyszliśmy po raz pierwszy w 19 min. (8:7) i jednobramkową przewagę dowieźliśmy do przerwy.

A po przerwie oglądaliśmy koncert w wykonaniu podopiecznych Adama Skrabani. Między 30 a 45 minutą spotkania rzucili 11 bramek tracąc przy tym zaledwie 3. W efekcie na kwadrans przed końcem meczu wygrywaliśmy 24:16! Gdy wydawało się, że jest już „po meczu”, MTS podniósł się z parkietu i rzucił do odrabiania strat.

Na minutę przed końcową syreną zespół z Kwidzyna doszedł nas na jedną bramkę (30:29). Temperatura poszła jeszcze bardziej w górę, gdy na 10 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. MTS zdążył jeszcze oddać rzut, ale z jego obroną nie miał żadnych kłopotów świetnie dysponowany Jakub Zembrzycki.

– Współpraca defensywy z bramkarzem okazała się kluczem do sukcesu. Cała moja drużyna harowała na te zwycięstwo, należą się jej słowa uznania. Przeciwnik był od nas silniejszy fizycznie, dlatego musieliśmy znaleźć na niego sposób. I znaleźliśmy. Wszyscy dziś zagrali super mecz, dlatego nie  będę nikogo wyróżniał indywidualnie – powiedział po meczu trener Adam Skrabania

W sobotę zagramy z Vive Kielce. Gospodarze na początek turnieju rozgromili 41:22 Kusy Kraków. Początek meczu o godz. 16.00. Transmisja → TUTAJ.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – MTS KWIDZYN 30:29 (13:12)

SIÓDEMKA: Zembrzycki, Krzywicki, Zawierucha – Skiba 7, Stefaniak 1, Taiwo 3, Świechowski, Witkowski 2, Maciejewski 2, Sinicki 7, Wojsa 8., Kałka. Karne: 5/4. Kary: 6 min.

MTS: Kwiatkowski, Frydrychewicz – Linda 1, Reichel 3, Drajewski 5, Witczak 5, Lenckowski 6, Dubas 1, Gryz, Monka 4, Kasztelan, Dmitrzak 2, Balawajder- 1, Skierka, Piekarski. Karne: 5/4. Kary: 4 min.

PRZEBIEG MECZU: 1:2 (5), 3:3 (10), 6:6 (15), 9:8 (20), 11:10 (25), 13:12 (30), 17:13 (35), 20:15 (40), 24:16 (45), 26:19 (50), 28:24 (55), 30:29 (60).

VIVE KIELCE – KUSY KRAKÓW 41:22 (19:13)