1/8 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH – VIVE KIELCE ZA MOCNE

Siódemka Huras Legnica uległa 24:28 Vive Kielce w drugim meczu turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Nasza drużyna zachowała szanse na awans do najlepszej ósemki w kraju. O wszystkim zadecydują niedzielne mecze.

Zespół trenera Adama Skrabani przegrał z faworyzowanymi gospodarzami turnieju, ale zasłużył na gromkie brawa za postawę. Siódemka Huras stoczyła bowiem z Vive zacięty bój, a o jej porażce zadecydowała końcówka meczu, w której ewidentnie zabrakło jej sił (sporo kosztowała nas piątkowa batalia z MTS Kwidzyn) i nieco zimnej krwi.

Nasza drużyna była na prowadzeniu prawie przez całą pierwszą połowę. Na przerwę schodziliśmy z jedną bramką na plusie (14:13). W 36 min. mieliśmy remis 17:17, ale potem Vive zaczęło powoli budować przewagę. W 45 min. przegrywaliśmy jednak tylko 18:20. Tyle że ostatni kwadrans należał już zdecydowanie do kielczan, którzy uciekli na dystans 4-5 trafień i utrzymali go do końcowej syreny. Ostatecznie ulegliśmy Vive 24:28. Bez dwóch zdań – to porażka, która ujmy nie przynosi.

O awansie do ćwierćfinału mistrzostw Polski zadecydują niedzielne mecze. O godz. 14.00 zagramy z Kusym Kraków, który po dwóch dniach turnieju pozostaje bez punktów. Natomiast Vive Kielce zmierzy się z MTS Kwidzyn (godz. 16.00).

VIVE KIELCE – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 28:24 (13:14)

VIVE: Solnica 1, Nyga 2, Tarapacz, Tarłowski 1, Malarz 5, Osuch 3, Tkaczyk 3, Góral, Pęczkowicz 3, Terpiński, Janus 4, Smysło, Latosiński 4, Tobera 1, Nogaj 1. Karne: 6/5. Kary: 8 min.

SIÓDEMKA: Zembrzycki, Krzywicki, Zawierucha – Kiedrzyński, Skiba 5, Stefaniak 3, Kałka 1, Taiwo 4, Świechowski 1, Maciejewski 2, Sinicki 2, Wojsa 4, Makar 2. Karne: 5/4. Kary: 12 min.

PRZEBIEG MECZU: 1:3 (5), 4:5 (10), 6:7 (15), 8:9 (20), 10:10 (25), 13:14 (30), 17:15 (35), 19:18 (40), 20:18 (45), 23:19 (50), 27:21 (55), 28:24 (60).

MTS KWIDZYN – KUSY KRAKÓW 28:16 (12:9)