Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

I LIGA NA OSTATNIEJ PROSTEJ. W SOBOTĘ JEDZIEMY PO PUNKTY DO KOŚCIANA

Wszystko wskazuje na to, że o triumfie w grupie B I ligi i awansie do turnieju barażowego zadecyduje ostatni mecz w Kątach Wrocławskich. Tyle że zanim zmierzymy się z liderem, musimy wygrać w Kościanie i w Legnicy z Wolsztyniakiem Wolsztyn.

W najbliższą sobotę nasi zawodnicy będą musieli zapomnieć na chwilę o batalii z GOKiS-em. Bo jakiekolwiek potknięcie w Kościanie oznaczałoby niechybnie utratę szans na awans. Ten mecz po prostu trzeba wygrać! A o punkty wcale nie musi być tak łatwo, jak w pierwszej rundzie przy Lotniczej, kiedy to rozbiliśmy Folplast Tęczę 35:21. Warto bowiem zauważyć, że w drugiej części sezonu drużyna trenera Kamila Hanuszczaka spisuje się zdecydowanie lepiej.

Folplast Tęcza w rundzie rewanżowej odniosła już 5 zwycięstw – wygrała m.in. z Borem Oborniki Śląskie, AZS Zielona Góra i ŚKPR Świdnica. Ponadto całkiem niedawno przegrała w Lesznie dopiero po rzutach karnych. To pokazuje spory progres formy zespołu, który aktualnie zajmuje w tabeli 11. miejsce.

W niczym jednak nie zmienia to faktu, iż zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji jest Siódemka Miedź Huras. Zespół trenera Tomasza Górecznego jest na fali. Wygrał sześć kolejnych spotkań, do tego w okazałych rozmiarach – nie licząc oczywiście ciężkiej przeprawy w Lesznie.

W naszej drużynie jest kilka urazów, co jak na ten etap handballowego sezonu jest sytuacją naturalną. Trener Góreczny ostatnio oszczędzał Huberta Kulińskiego, Patryka Gregułowskiego i Macieja Stańkę. Uspokajamy jednak kibiców, że cała ta trójka ma się znaleźć w kadrze meczowej i być gotowa w Kościanie do gry.

24. KOLEJKA GRUPY B I LIGI: FOLPLAST TĘCZA KOŚCIAN – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA | SOBOTA 6 MAJA | GODZ. 17.00 | HALA IM. FRANCISZKA RATAJCZAKA W KOŚCIANIE.

FOT. Ewa Jakubowska (e-legnickie.pl)