KOMPLET PUNKTÓW NA INAUGURACJĘ TURNIEJU 1/8 PUCHARU ZPRP MŁODZIKÓW

Od zwycięstwa 41:26 z Akademią Sportu Wesoła Warszawa rozpoczęli zmagania w turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski młodzicy Siódemki Huras Legnica. W drugim piątkowym meczu Sparta Oborniki wygrała 34:23 z UKS Banino.

Broniąca tytułu mistrza Polski Siódemka Huras jest faworytem turnieju rozgrywanego w hali przy Lotniczej. W piątkowym starciu z AS Wesoła Warszawa podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki nie zawiedli publiczności. Wykonali pierwszy krok w kierunku ćwierćfinału krajowego czempionatu wysoko wygrywając różnicą 15 bramek.

Trzeba jednak przyznać, że początek spotkania takiego rozstrzygnięcia nie zwiastował. Przez kwadrans nasza drużyna miała z przyjezdnymi sporo problemów – w 15 min. wygrywała tylko 9:8. Reprymenda od trenera Woźniczki szybko jednak poskutkowała. Jeszcze do przerwy Siódemka rzuciła 13 bramek tracąc przy tym ledwie 6. Na drugą połowę wychodziła w komfortowej sytuacji, bo z 8 bramkami na plusie.

Przez drugie 25 minut Siódemka w pełni kontrolowała wydarzenia na parkiecie. A gdy w 46 min. wygrywała już 39:20 zaciągnęła hamulec. Na parkiecie pojawili się zmiennicy, a liderzy zespołu na ławce rozmyślali już o sobotnim meczu z UKS Banino.

Po pierwszym dniu turnieju komplet punktów ma również Sparta Oborniki, która wygrała 34:23 z UKS Banino. W sobotę Sparta zagra z AS Wesoła o godz. 10.15. Siódemka Huras zmierzy się natomiast z UKS Banino o godz. 12.00. Niewykluczone, że już drugiego dnia turnieju nasza drużyna zapewni sobie awans do TOP 8 mistrzostw Polski.

Transmisje z sobotnich meczów → TUTAJ.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – AKADEMIA SPORTU WESOŁA WARSZAWA 41:26 (22:14)

SIÓDEMKA: Zemła, Taiwo, Kucharski – Kiedrzyński 6, Będzikowski 1, Mieleszczenko 4, Skiba 9, Grabowski, Wita 1, Młyńczak 6, B. Bielewicz 5, Wilczyński 2, Kruszelnicki 6, Tarnawski, Paterek, Zieliński 1. Karne: 1/1. Kary: 10 min.

AS WESOŁA: Dobosz, Kozłowski 1 – Partyka, Krasuski 2, Neef, Ostrowski 4, Bajera 2, Młynarczyk 6, Buchman, Pieńkowski 4, Katrichenko 3, Olek, Zyskowski 2, Pluciński 1. Karne: 2/1. Kary: 4 min.

MVP: Patryk Mieleszczenko (Siódemka).

PRZEBIEG MECZU: 6:2 (5), 9:6 (10), 9:8 (15), 17:13 (20), 22:14 (25), 28:16 (30), 32:16 (35), 35:18 (40), 38:20 (45), 41:26 (50).

Patryk Mieleszczenko – MVP meczu w towarzystwie prezesa HR Snowidza Eugeniusza Cukrowicza

SPARTA OBORNIKI – UKS BANINO 34:23 (16:12)

SPARTA: Banaszek, Szewczak – Foltyn 7, Flejszar, Niezgodzki, Łukaszyk 2, Gazda 1, Gryziński, Paulus, Arciszewski 11, Dukat 3, Kula 5, Lorenc, Malinowski, Pruszkowski 4, Skwarski 1. Karne: 4/4. Kary: 10 min.

UKS: Kondracki, Czaja – Pupp 1, Przystawko 1, Murawski, Gawin 1, Szczęsny, Wronkowski, Smierzchalski 6, WInklas 4, Lesisz 1, Bartnicki 1, Nienałtowski 3, Adamus 5. Karne: 5/2. Kary: 10 min.

MVP: Nikodem Arciszewski (Sparta).