Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

MECZ POD KONTROLĄ. PEWNE ZWYCIĘSTWO SIÓDEMKI HURAS W KOŚCIANIE

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 29:21 z Folplast Tęczą Kościan w ramach 24. kolejki grupy B I ligi. Zespół trenera Tomasza Górecznego komplet punktów zgarnął w dobrym, pragmatycznym stylu, bez zbędnych nerwów.

Więcej nerwów niż w kościańskiej hali było w drodze na mecz. Bus z naszą drużyną na pokładzie miał bowiem kolizję w Głogowie. Mimo że samochód osobowy uderzył w nas z impetem, to na szczęście nikt nie ucierpiał. Skończyło się jedynie na strachu i na mecz dotarliśmy na czas.

Trzeba przyznać, że gospodarze poprzeczkę zawiesili nam znacznie wyżej niż w pierwszej rundzie w Legnicy. Tęcza rozpoczęła mecz z animuszem – grała twardo w obronie i skutecznie w ataku. Z kolei my byliśmy nieco apatyczni w defensywie a do tego szwankowała skuteczność rzutowa. Tyle że sił i animuszu miejscowym starczyło ledwie na kwadrans.

Ostatni remis mieliśmy w 13 min. (5:5). Potem rzuciliśmy trzy bramki z rzędu i odskoczyliśmy na 8:5. Nasza obrona uszczelniła się a bramkę przymurował Łukasz Mazur. Na efekty długo nie trzeba było czekać. W 26 min. wygrywaliśmy już 14:8, a na przerwę schodziliśmy z wynikiem 15:10.

W drugiej połowie mecz mieliśmy pod pełną kontrolą. Trener Tomasz Góreczny mądrze rotował składem, a nasza przewaga choć bardzo powoli, ale sukcesywnie rosła. Gdy w 52 min. wygrywaliśmy już 25:17 stało się jasne, że nic złego w Kościanie nam się nie stanie. Ostatecznie, jak najbardziej zasłużenie wygraliśmy 29:21 i do Legnicy przywieźliśmy komplet punktów.

MVP w naszej drużynie wybrany został Filip Kruszelnicki. Dodajmy, że zasłużenie, bo popularny „Kruszel” zasygnalizował powrót do wysokiej formy, co cieszy w kontekście zbliżającego się meczu z liderem z Kątów Wrocławskich. Świetne zawody rozegrał też Dominik Nowosielski, który w Kościanie był nie do zatrzymania w ataku.

Za tydzień (13 maja, godz. 18.30) podejmiemy przy Lotniczej Wolsztyniaka Wolsztyn. A już 20 maja ostatni mecz ligowego sezonu, w Kątach Wrocławskich z GOKiS-em. Ten mecz prawdopodobnie zadecyduje o triumfie w grupie B I ligi i awansie do turnieju barażowego.

Filip Kruszelnicki – MVP naszej drużyny meczu w Kościanie

FOLPLAST TĘCZA KOŚCIAN – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA 21:29 (10:15)

TĘCZA: Omar, Noskowiak – Przekwas 7, Krystkowiak, Olejnik 2 (2), Meissner 2, Wesołek 2, Kaniewski, Grzesiak 3, Idziak, Napieralski 4, Piątek 1. Karne: 2/2. Kary: 6 min.

SIÓDEMKA:  Stachurski, Mazur – Pacek, Przybylak 3, Czarnecki 4, Kuliński, Nowosielski 5, Kruszelnicki 5, Kliamszewski, Siwak 3, Stańko, Szporko, Nowakowski, Łukawski 3, Gregułowski 4 (3), Pacuła 2. Karne: 3/3. Kary: 4 min.

PRZEBIEG MECZU: 1:1 (5), 4:4 (10), 5:7 (15), 8:11 (20), 8:13 (25), 10:15 (30), 12:17 (35), 13:19 (40), 15:20 (45), 17:22 (50), 19:26 (55), 21:29 (60).