Najnowsze informacje z klubu

MŁODZICY SIÓDEMKI HURAS Z KOMPLETEM ZWYCIĘSTW W 1/8 MISTRZOSTW POLSKI

Na zakończenie turnieju 1/8 finału Pucharu ZPRP w hali przy ul. Lotniczej Siódemka Huras Legnica wygrała 41:29 ze Spartą Oborniki zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie. W ćwierćfinale krajowego czempionatu wystąpi też drużyna z Wielkopolski.

Niedzielny mecz ze Spartą można postrzegać jako demonstrację siły drużyny trenera Zygmunta Woźniczki. Siódemka Huras nie dała rywalom z Obornik żadnych szans. Już po 20 minutach wygrywała 17:8, a na przerwę schodziła z przewagą 12 bramek. W drugiej połowie nasza drużyna kontrolowała mecz trzymając Spartę na dystans kilkunastu trafień. Ostatecznie wygraliśmy 41:29 kończąc turniej na pierwszym miejscu. Z drugiego miejsca do ćwierćfinału mistrzostw Polski awansował nasz niedzielny oponent – Sparta Oborniki.

W grze o medale pozostało już tylko osiem drużyn. Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki o awans do Final Four powalczy w Zamościu z tamtejszą Padwą, Orlen Wisłą Płock i Kusym Szczecin. W drugiej ćwierćfinałowej grupie zagrają: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (gospodarz), Kusy Kraków, Sparta Oborniki i ŚKPR Świdnica. Ćwierćfinały zostaną rozegrane w dniach 19-21 maja.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – SPARTA OBORNIKI 41:29 (23:11)

SIÓDEMKA: Zemła, Taiwo, Kucharski – Kiedrzyński 10, Będzikowski, Mieleszczenko 4, Skiba 11, Grabowski, Wita 5, Młyńczak 4, Bielewicz 1, Kruszelnicki 6, Paterek, Zieliński, Tomczuk. Karne: 1/1. Kary: 4 min.

SPARTA: Banaszek, Gryziński, Szewczak – Foltyn 8, Fleiszar 2, Łukaszyk, Gazda 1, Paulus 2, Arciszewski 2, Dukat 4, Kula 3, Lorenc 2, Malinowski, Pruszkowski 4, Skwarski 1. Karne: 3/3. Kary: 2 min.

MVP: Patryk Wita (Siódemka).

PRZEBIEG MECZU: 5:1 (5), 10:5 (10), 11:6 (15), 17:8 (20), 23:11 (25), 27:15 (30), 32:18 (35), 36:20 (40), 40:25 (45), 41:29 (50).

MVP meczu Patryk Wita w towarzystwie prezesa MSPR Siódemka Martina Huras i prezesa HR Snowidza Eugeniusza Cukrowicza

AS WESOŁA WARSZAWA – UKS BANINO 28:28 (15:14), KARNE: 5:3

WESOŁA: Dobosz, Kozłowski – Partyka, Krasuski 4, Neef 1, Ostrowski 5, Bajera 3, Młynarczyk 6, Buchman, Pieńkowski 1, Katrichenko 2, Olek, Zyskowski 7, Pluciński. Karne: 4/2. Kary: 4 min.

UKS: Kondracki, Czaja – Pupp, Przystawko, Murawski, Gawin 4, Szczęsny, Wronkowski 2, Smierzchalski 5, Winklas 5, Lesisz 4, Bartnicki 5, Nienałtowski 1, Adamus 1. Karne: 1/1. Kary: 14 min.

MVP: Grzegorz Zyskowski (AS Wesoła).

TABELA KOŃCOWA

1. SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 3 | 9 | 119:83

2. SPARTA OBORNIKI                 3 | 6 | 102:95

3. AS WESOŁA WARSZAWA      3 | 2 | 85:108

3. UKS BANINO                           3 | 1 | 79:99

Puchar i dyplom za triumf w legnickim turnieju 1/8 finału Pucharu ZPRP odebrał Wojciech Zemła